Wydanie nr 06 z dnia 07.02.2018

Pielgrzymki, wakacje w Meksyku, remont mieszkania

KLAWE ŻYCIE NA L4

Dwieście osób musiało zwrócić zasiłki na łączną kwotę ponad ćwierć miliona złotych. To efekt prowadzonych przez bielski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych kontroli wykorzystywania zwolnień lekarskich.

 

 


Jeszcze jeden basen w mieście? Oby!

KASA NA DOKUMENTACJĘ

O tym, że w Bielsku-Białej przydałby się co najmniej jeszcze jeden kryty basen, „Kronika” pisze od lat. Takie też postulaty pojawiają się na przeróżnych forach dyskusyjnych i spotkaniach z mieszkańcami. Jest szansa, że te pobożne życzenia w końcu się zmaterializują. Nowe władze miasta zrobiły pierwszy krok w tym kierunku. Jednak droga do wymarzonego celu jeszcze daleka.


Miliony tajne przez poufne

TRUPY W SZAFIE GÓRALI

Jaka jest przeszłość i przyszłość klubu, który miał być wizytówką miasta? Jak i na co wydawano i wydaje się tam pieniądze? Temu zamierzamy się dokładnie przyjrzeć.


Eksprezes Lotosu zatrzymany w Wadowicach

SPRAWA POLITYCZNA?

Paweł Olechnowicz był rekordowo długo prezesem Lotosu i nie zmieniły tego nawet kolejne rządy. Wymiotła go dopiero „dobra zmiana”, a teraz – przebywając w Beskidach – został zatrzymany przez CBA. Wywołało to lawinę komentarzy i podejrzeń o działanie polityczne, a sąd nie zgodził się na tymczasowe aresztowanie.

 


Szpitale zakazały odwiedzin

GRYPA SZALEJE!

Już u 24 mieszkańców w dwóch bielskich szpitalach potwierdzono zakażenie wirusem AH1N1, który potocznie określa się mianem świńskiej grypy. Trzy z nich zmarły. Szpitale drastycznie ograniczyły wizyty. W styczniu grypę i infekcje grypowe zgłoszono u prawie czterech tysięcy osób.

 

 


Menele rządzą na Kazimierza Wielkiego

NIE MA NA NICH BATA!

Ulica Kazimierza Wielkiego to jedna z wielu jej podobnych niewielkich uliczek położonych na obrzeżach centrum Bielska-Białej. Wyróżnia ją istotny i przykry dla mieszkańców szczegół: wieczorami strach się tam pokazywać. Na ulicy rządzą bowiem pijani, agresywni menele!


Zanim wybierzesz i kupisz

STUDIUJ METKĘ

Półki i wieszaki w sklepach odzieżowych na Podbeskidziu uginają się od spodni, koszul, swetrów i innych ciuchów. Większość klientów, decydując się na zakup konkretnego egzemplarza, kieruje się głównie jego kolorem, tym jak leży i czy jest modny. Nierzadko po pierwszym praniu okazuje się, że bluzka nadmiernie się skurczyła, jeansy puściły kolor, a sweter się zmechacił.
Dlatego też oprócz koloru, fasonu i mody, podczas wyboru ubrań trzeba sugerować się etykietką, na którą mieszkańcy naszego regionu coraz rzadziej zwracają uwagę…


Nieuwaga sporo kosztuje

PARKUJESZ, WEŹ BILET

Darmowy parking nie zawsze jest darmowy. Przekonała się o tym bielszczanka, która zostawiła samochód pod supermarketem. A za wycieraczką znalazła wezwanie do zapłaty na 95 złotych.

 

 


Prezydent informuje

KOLARZE ZNOWU W BIELSKU

Tour de Pologne ponownie przejedzie ulicami stolicy Podbeskidzia! Informację podał na swoim profilu facebookowym prezydent miasta.

 

 

 

 

 


Bielsko – Los Angeles: Pomysł Toma Hanksa

SYRENKA POMORZE PEDIATRYKOWI

Na bielskim placu Ratuszowym Monika Jaskólska zaprezentowała syrenkę, która dzięki inicjatywie popularnego amerykańskiego aktora Toma Hanksa trafi na licytację. Dochód z tego przedsięwzięcia wspomoże funkcjonowanie psychiatrii dziecięcej.

 

 

 


Stare Bielsko drży ze strachu

TRZECIA SERIA PODPALEŃ

W Starym Bielsku obawiają się, że znowu grasuje podpalacz. Dość przypomnieć, że w ostatnich latach strach tam siało aż dwóch piromanów.

E-wydanie