Wydanie nr 03 z dnia 17.01.2019

Bielska Orkiestra podliczona i…

KOLEJNY REKORD POBITY

Liczenie pieniędzy zebranych podczas 27. finału WOŚP w Bielsku-Białej i powiecie dobiegło końca w poniedziałek, 14 stycznia. Ubiegłoroczny wynik został zdecydowanie przebity.

 

 


STOP NIENAWIŚCI!

Kilkuset bielszczan zebrało się w poniedziałek, 14 stycznia, o 18.00 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej, by zaprotestować przeciwko aktom nienawiści i złożyć hołd zmarłemu po ataku nożownika prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.


Szczyrk ofiarą własnego sukcesu

CORAZ GORZEJ Z PARKOWANIEM

Decyzję o natychmiastowym wprowadzeniu zakazu zatrzymywania się i postoju na przecinającej Szczyrk drodze wojewódzkiej (DW 942) podjął, w trybie awaryjnym, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.


Oskubani na ponad 3 miliony

ZŁOTY PRZEKRĘT

28-latek pożyczał pieniądze na wysoki procent, oferując pod zastaw sztabki nieprawdziwego złota. W ciągu pół roku naciął w ten sposób 9 osób na ponad 3 miliony złotych! Dziesiątej nie zdążył, bo wpadł w ręce policji.

 

 

 


W imię walki z groźnym wirusem, ale czy skuteczna?

STYCZNIOWA RZEŹ DZIKÓW

Rząd chce, aby w całym kraju wybito 210 tysięcy dzików. Wszystko w imię walki z afrykańskim pomorem świń (ASF). Ekolodzy i miłośnicy przyrody biją na alarm. Masowa eksterminacja dzików nie jest w smak nawet myśliwym.

 

 

 


Czechowice: radny chce selekcji przedsiębiorców

ULGI NIE DLA KAŻDEGO?

Czechowicki radny rozpoznaje możliwości… selekcjonowania przedsiębiorców, którzy zamierzają zainwestować w mieście.


W Bielsku gościli uchodźcy z Czeczenii

PREZYDENT DAŁ PRZYKŁAD

W Bielsku-Białej gościła licząca ponad 50 osób grupa uchodźców z Czeczenii. Gdy wyjeżdżała, pojawiły się łzy…

 

 

 


Bielsko: szykują stadion na mistrzostwa świata

CZEGO CHCE FIFA?

Na przełomie maja i czerwca w Polsce zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej drużyn do lat 20 (U20). Jedną z aren zmagań będzie Stadion Miejski w Bielsku-Białej. Zanim jednak pojawią się futboliści oraz kibice, zarówno miasto, jak i sam stadion trzeba na ich przyjazd przygotować.


1300 zawodników w hali pod Dębowcem

PADŁ REKORD!

W hali pod Dębowcem odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Judo dla dzieci i młodzieży „Pokonujemy Granice”. Po raz kolejny padł rekord! Do boju wystartowało ponad 1300 zawodników ze 115 klubów.

Wydanie nr 02 z dnia 10.01.2019

W szpitalach brakuje pielęgniarek, więc…

UBĘDZIE ŁÓŻEK!

Nowe normy dotyczące zatrudnienia pielęgniarek miały sprawić, by pacjenci mieli lepszą opiekę. Tymczasem dyrektorzy szpitali zapowiadają likwidację części łóżek! A to może oznaczać dla chorych jeszcze większe kłopoty z dostaniem się do szpitala.

 

 

 


Zima w Beskidach

PIĘKNA I GROŹNA

W Beskidy przyszła zima, jakiej nikt już dawno nie widział. Dla goprowców oznacza to pełne ręce roboty.


Szczyrk: kurort zasypany i…

PREZYDENCKIE SZUSY

Prezydent Polski Andrzej Duda wpadł z prywatną wizytą w Beskidy. W piątek, 4 stycznia, testował warunki, jakie panowały w ośrodku narciarskim Szczyrk Mountain Resort. Towarzyszył mu prezydent Słowacji Andrej Kiska.

 

 


AWANTURA NA PASTERCE

Karczemną awanturą zakończyła się pasterka w ligockim kościele. Pijany wierny zaatakował policjanta, który uczestniczył we mszy, a kilka dni wcześniej interweniował w domu łobuza.


Teren po browarze ma nowego właściciela

JEST RUINA, BĘDĄ MIESZKANIA?

Pojawiła się szansa – oby tym razem realna – że teren po dawnym bielskim browarze zostanie wreszcie zagospodarowany. Obecnie jest to działka zapuszczona i porośnięta chaszczami.

 

 

 


Nosacz na tropie kopciuchów

WYCZUJE, KTO TRUJE

Nad Bielskiem-Białą lata już dron badający zanieczyszczenie powietrza – tak zwany nosacz.


Szlaki zamknięte na zimę

SKRZYCZNE NIE DLA PIECHURÓW

Narciarze wygrali z pieszymi turystami: tej zimy wszystkie szlaki turystyczne prowadzące na Skrzyczne ze Szczyrku zostały oficjalnie zamknięte. Taką decyzję podjął PTTK.

 

 

 


Niedowidząca z psem przewodnikiem

NIEWPUSZCZONA DO BUSA

Niedawno kierowca busa kursującego pomiędzy Krakowem a Bielskiem-Białą odmówił zabrania niewidomej osoby tylko dlatego, że towarzyszył jej pies przewodnik!


Trzej Królowie na Podbeskidziu

ORSZAK, KTÓRY ŁĄCZY

W niedzielę, 6 stycznia, już po raz ósmy ulicami Bielska-Białej przeszedł barwny korowód – orszak Trzech Króli.

 

 

 

 


Po dresik z Reeboka, czyli…

BERSERKERSI W DRODZE DO LIGI MISTRZÓW

W listopadzie 2008 roku Damian Herczyk założył w Bielsku-Białej Berserkers Team. – Czasami sam się dziwię, jak to wszystko przetrwało pierwsze lata, bo było naprawdę ciężko – mówi dzisiaj.

 


Baletnice z Bielska-Białej

RZUCIŁY ELBLĄG NA KOLANA!

Uczennice Prywatnej Szkoły Baletowej w Bielsku-Białej wywalczyły Grand Prix podczas Międzynarodowego Konkursu Sztuki Baletowej, który odbył 15-16 grudnia w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Wydanie nr 1 z dnia 03.01.2019

W szpitalu przy Wyspiańskiego

NEUROLOGIA WRACA!

Zawieszony ostatnio oddział neurologii w Beskidzkim Centrum Onkologii-Szpitalu Miejskim będzie znowu działał. Prawdopodobnie ruszy z początkiem roku.


Nowy wiceprezydent

INŻYNIER OD SPÓŁEK I KULTURY

Prezydent Jarosław Klimaszewski oficjalnie podziękował za dotychczasową współpracę Lubomirowi Zawierusze – jednemu z trzech swoich zastępców. 1 stycznia stanowisko to objął Adam Ruśniak, do tej pory radny klubu wyborców Jacka Krywulta.

 


OSTATNIE FAJERWERKI

Sylwestrowy pokaz ogni sztucznych pod bielskim ratuszem był ostatnim, jaki władze miasta przygotowały dla bielszczan. Mieszkańcy miasta sami – uczestnicząc w internetowej ankiecie – zadecydowali, że nie chcą już fajerwerków.

 

 

 

 


Bielsko: budżet uchwalony, ale będą spore korekty

400 MILIONÓW NA INWESTYCJE

Rada Miejska w Bielsku-Białej uchwaliła budżet miasta na rok 2019. Ale kolejne miesiące mogą przynieść sporo zmian w jego zapisach.


Nagła zmiana szefa Aquy

CZŁOWIEK DO TRUDNYCH ZADAŃ

Po wielu latach prezes bielskiej spółki wodciągowo-kanalizacyjnej Aqua Piotr Dudek pożegnał się z firmą. Kim jest jego następca na tym bardzo dobrze płatnym stanowisku?

 


Pikiety pracowników sądów, sparaliżowane prokuratury

FALA PROTESTÓW

Fala protestów przybiera na sile. Do pracowników sądów szybko dołączyli pracownicy prokuratur, mający dość odpowiedzialnej pracy za niemal minimalną pensję.

 

 


KOSZMARNY WEEKEND W BESKIDACH

24-letni turysta zmarł pod schroniskiem. Troje młodych ludzi doznało fatalnych obrażeń, gdy postanowiło zjeżdżać na byle czym przez las. Kilkoro kolejnych trzeba było szukać w skrajnie trudnych warunkach. Wszystko to zdarzyło się w jeden weekend.

 


Tym razem to nie ćwiczenia

AKCJA NA MAŁYM SKRZYCZNEM

W Wigilię doszło w Szczyrku do awarii nowej kolejki kanapowej, wywożącej narciarzy z Hali Skrzyczeńskiej na Zbójnicką Kopę. Konieczna była ewakuacja 26 uwięzionych na wyciągu osób.

 

 

 


Z namiotu nici, ale…

KONCERTY NA STADIONIE?

Miasto jednak nie kupi dużego zadaszenia namiotowego, jakie planowano ustawić już wiosną obok hali sportowo-widowiskowej pod Dębowcem w Bielsku-Białej.


Nowa akcja Moniki i Toma

NA TROPIE SYRENKI

Do dzisiaj nie opadły emocje związane z akcją „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”, w efekcie której amerykański gwiazdor dostał odpicowanego fiacika, a bielski Szpital Pediatryczny – finansowe wsparcie. Tymczasem na kilka dni przed Wigilią aktor ogłosił, że teraz on chce zrobić coś dla Bielska-Białej i jego dziecięcego szpitala.

 

 


Rozgrywka wewnętrzna

KIBICE KONTRA GWIAZDY

Na koniec roku siatkarki BKS-u uporały się z zamykającymi tabelę kaliszankami. Musiały sobie radzić bez dopingu kibiców. Dlaczego?

E-wydanie