Wydanie nr 24 z dnia 13.06.2019

Pseudohodowle mają się dobrze

SZCZENIAKI – OKAZYJNIE!

Pokochała tego szczeniaczka buldoga francuskiego, gdy tylko zobaczyła zdjęcie na popularnym portalu z ogłoszeniami. A że był o wiele tańszy niż z renomowanej hodowli, to pokonanie ponad stu kilometrów, by kupić go na Podbeskidziu, nie było żadną przeszkodą. Potem prawie dwa razy więcej wydała na jego leczenie, a i tak mogła się tylko przyglądać, jak kona w męczarniach.

 

 

 

 


Bo pomogli przy egzaminach

WÓJT NAGRODZIŁ ŁAMISTRAJKÓW?

W Bestwinie spore emocje wywołała decyzja wójta o nagrodzeniu nauczycieli. Nie wszyscy rozumieją, dlaczego zamiast wesprzeć tych strajkujących, pieniądze skierowano do tych, którzy pomagali przy prowadzeniu egzaminów.

 

 


Po odejściu Jędrusińskiego

WSZYSCY LUDZIE PREZYDENTA

Waldemar Jędrusiński żegna się z funkcją zastępcy prezydenta Bielska-Białej – ma być prezesem Thermy. Zastąpi go człowiek niezwiązany dotąd z polityką.


Zapora, co wody nie spiętrza (cd.)

WIELKI BUBEL DO WYBURZENIA

Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach nakazał rozebranie zapory wodnej w Wilkowicach. To efekt kontroli, jaką na wniosek obecnego gospodarza tego obiektu, czyli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, prowadził ten organ.

 

 


Wyścig z czasem

O ZDROWIE WIKI

Wiktoria Widulińska, 3-letnia bielszczanka, choruje na wrodzoną wadę genetyczną kończyn – neurofibromatozę typu 1. Z tego powodu jej prawe podudzie praktycznie stale się łamie. Dziewczynka cierpi bezustanny ból i musi korzystać z wózka inwalidzkiego.

 

 

 


Żłobek po aferze

ODBUDOWAĆ ZAUFANIE

Od czerwca miejski żłobek ma nowego dyrektora. Czeka go trudne zadanie – niełatwo będzie odbudować zaufanie do tej miejskiej instytucji po aferze, która niedawno zbulwersowała rodziców dzieci i całą miejską społeczność.


Petycja wręczona

OBROŃCY DRZEW POD RATUSZEM

Kilkanaście osób przybyło pod bielski ratusz, aby wręczyć prezydentowi Bielska-Białej petycję w sprawie powstrzymania planowanej przez PKP wycinki drzew rosnących w centrum miasta.

 

 

 

 


Wapienicki „Manhattan” do liftingu

BEZ WYGÓDKI ANI RUSZ

Już niebawem wapienicki „Manhattan” ma się zmienić nie do poznania. Mieszkańcy dzielnicy czują jednak pewien niedosyt… A wszystko przez toalety.

 

 


Przywileje dla seniorów

EMERYT PLUS

Za 30 lat liczba osób w wieku powyżej 65 lat będzie stanowić ponad 34 procent ogółu mieszkańców Bielska-Białej (dzisiaj to 21 procent). Miasto szykuje pakiet udogodnień dla seniorów, który pomoże im w codziennym życiu.


Nowość w Bielsku

PSIAKI POBIEGAJĄ

Już niedługo w Bielsku-Białej powstanie pierwszy wybieg dla psów z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja realizowana jest w ramach budżetu obywatelskiego. Dzięki niej właściciele psiaków będą mieli wreszcie możliwość puszczania w centrum miasta swych milusińskich luzem.

Wydanie nr 23 z dnia 06.06.2019

Pedofile w naszej diecezji (cd.)

KSIĘŻA I PROKURATORZY

Po artykule „Kroniki” prokuratura zbada przypadki molestowania przez księży w diecezji bielsko-żywieckiej. Ustali, czy dopełniono obowiązku powiadomienia o nich organów ścigania.


Wycieńczone zwierzaki

HORROR W CENTRUM MIASTA

Skrajnie wycieńczone i zagłodzone psy i koty ujawnili aktywiści Psiej Ekipy w jednym z bielskich mieszkań.

 

 

 

 

 


Prawo zbyt srogie

BICZ NA DŁUŻNIKÓW… SPÓŹNIALSKICH

Już ponad pół tysiąca najemców lokali komunalnych w Bielsku-Białej zostało dotkliwie ukaranych za nieterminowe uiszczanie opłat czynszowych. Kara jest sroga, bo wynosi równowartość 40 euro. I nie trzeba być notorycznym spóźnialskim, aby ją dostać.


Co dalej z kamieniołomem? – kozianie zdecydują

KOPALNIA POMYSŁÓW

Czy kamieniołom w Kozach – niegdyś kopalnia piaskowca – ma szansę na drugie życie? Ruszyła ankieta, w której mieszkańcy gminy – i nie tylko – mogą się w tej sprawie wypowiedzieć.

 

 

 


W kosmicznej cenie

KOSMICZNE KUBŁY

Na bielskich ulicach i placach pojawiły się nowe kosze na śmieci. Na razie jest ich 50. Zastąpiły charakterystyczne czerwono-żółte pojemniki. Nowe wyglądają bardziej efektownie i wykonane są ze znacznie bardziej wytrzymałego plastiku. I kosztują krocie…

 

 

 

 

 

 


Wojewoda dostrzegł problem

ZAGROŻONY BUDŻET OBYWATELSKI?

Wojewoda śląski wydał rozstrzygnięcie nadzorcze unieważniające uchwałę Rady Miejskiej w Bielsku-Białej w sprawie budżetu obywatelskiego na rok 2020, jako niezgodną z ustawą o samorządzie gminnym. Dlaczego?


W Kaniowie:

DACHOWANIE NA POBOCZU

Kierowca i pasażer z licznymi obrażeniami wylądowali w szpitalu. Po badaniach okaże się, czy kierujący był pod wpływem alkoholu. Do wypadku doszło 3 czerwca w Kaniowie.

 

 

 


Apartamenty w Kozubniku i…

DROGA W RUINIE

Mieszkańcy Kozubnika mają już dość. Miało być polskie Davos, a na razie jest zniszczona droga, którą dojeżdżają do domów.

 

 

 

 


Tauron zdecydował

Z pejzażu Bielska-Białej znikną ogromne kominy bielskiej elektrociepłowni. Tak deklaruje właściciel zakładu – spółka Tauron Ciepło. Wybrano już nawet wykonawcę, który dokona wyburzeń. Kiedy prace mają się rozpocząć?


Obwodnica Czechowic – na razie projekt

WARIANTY DWA

Jeszcze rok projektowana będzie przemysłowa obwodnica północnej części Czechowic-Dziedzic. Kwestia jej dokładnego przebiegu nie została na razie rozstrzygnięta.

 

 


Przyjechał, zobaczył, wygrał

ZDOLNY BIELSKI PIANISTA

Bielszczanin Mateusz Dubiel zdobył pierwszą nagrodę podczas prestiżowego 27. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni. (str. 33 + foto)

Wydanie nr 22 z dnia 30.05.2019

W Bielsku wygrała Koalicja, w powiecie PiS

BRUKSELA BEZ NASZYCH

W Bielsku-Białej wygrała Koalicja Europejska, w powiecie bielskim – PiS. Nasz region nie będzie miał swojego przedstawiciela w Parlamencie Europejskim. Możemy się za to chwalić wysoką frekwencją.

 

 

 

 


Pierwsza Dama przecięła wstęgę

SUPERODDZIAŁ NOWORODKÓW

W czwartek, 23 maja, w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej oddano oficjalnie do użytku zmodernizowany oddział patologii noworodka. W uroczystości wzięła udział Agata Kornhauser-Duda, żona prezydenta RP.

 

 


Biskupi się wstydzą

POSYPALI GŁOWY POPIOŁEM

W niedzielę, 26 maja, wierni wysłuchali listu, w którym biskupi odnieśli się do skandali seksualnych z udziałem duchownych. Przyznali, że są one źródłem wielkiego wstydu i zgorszenia.

 

 


MZK: z korzyścią dla pasażerów i kierowców
KURS NA SPÓŁKĘ

Władze Bielska-Białej ostro zabrały się za przekształcenie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w spółkę. Z tego co się szykuje, już niedługo powinni ucieszyć się mieszkańcy miasta, a także pracownicy MZK.

 

 


Bielsko-Biała z lotu ptaka

JAKIE PIĘKNE MIASTO!

O tym, że Bielsko-Biała jest wyjątkowo pięknym miastem, jego mieszkańców nie trzeba przekonywać. Ale warto jego uroki pokazać – także z nieba! – turystom, których wyjątkowo dużo pojawiło się tu już teraz w związku z młodzieżowym mundialem.

 


 

Na Hali Skrzyczeńskiej

WYBURZYLI GOPRÓWKĘ

Z Hali Skrzyczeńskiej zniknął budynek goprówki. Służył ratownikom górskim od wielu dekad. Początkiem maja został wyburzony. Trzeba przyznać, że urodą nie grzeszył. Jednak to nie jego wygląd był powodem rozbiórki.

 

 

 


Będzie Shaggy, Hyży, Szroeder i lasery

DNI BIELSKA-BIAŁEJ CORAZ BLIŻEJ

W połowie czerwca stolica Podbeskidzia stanie się, obok Opola, najbardziej rozśpiewanym miastem w kraju. Gwiazdą największego kalibru podczas tegorocznych Dni Bielska-Białej będzie Shaggy, pochodzący z Jamajki wykonawca światowych hitów dancehallu i rapu.

 

 

 

 


MUNDIAL TRWA

Trwają Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej. Na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej odbyły się już cztery spotkania. W najciekawszym, bo awizowanym jako hit mundialu, Argentyna pokonała 2:0 Portugalię.

E-wydanie