Wydanie nr 29 z dnia 19.07.2018 r.

Zmiana przed rozbudową bielskiego „Onkologa”

PRZEPROWADZKA GINEKOLOGII

1 lipca doszło do niewielkiej restrukturyzacji w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Jak zapewnia dyrekcja placówki, onkologicznym pacjentkom może wyjść ona na dobre.

 

 

 

 

 


7-latek „w obiektywie”

FOTOGRAFA SZUKA POLICJA

Pojawił się nie wiadomo skąd i zaczął robić zdjęcia 7-latkowi, który w samochodzie rodziców przebierał się w suche ubrania po zakończonym wypadzie nad Sołę w Kobiernicach.


Czechowice: wojna o skrawek centrum miasta

PARK ZAMIAST MARKETU?

Władze Czechowic-Dziedzic dały szlaban na budowę w centrum miasta kolejnego supermarketu. Według przedstawiciela inwestora, gminę czeka sądowa walka z właścicielami posesji.

 

 

 


Pszczyna bez szpitala, pacjenci również w Bielsku, a…

SZPITAL WOJEWÓDZKI WALCZY W SĄDZIE O PIENIĄDZE

W Pszczynie strach, bo w mieście zamknęli jedyny szpital. Pacjenci mają do dyspozycji placówki w okolicy – między innymi w Bielsku-Białej. Tymczasem bielski Szpital Wojewódzki na razie walczy w sądzie o pieniądze za poprzedni rok.


Bielszczanie uczcili ofiary ukraińskiego ludobójstwa

POMNIK Z OKALECZONYM CHRYSTUSEM

Pomnik upamiętniający ofiary rzezi wołyńskiej odsłonięto w środę, 11 lipca, na Cmentarzu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Autorem monumentu jest znany bielski artysta plastyk Jacek Grabowski.

 

 

 

 


Czechowice: podwładni zarobią więcej niż burmistrz

SPRZECIW RADNYCH

O blisko dwa tysiące złotych niższa będzie pensja burmistrza Czechowic-Dziedzic. Choć radni nie podporządkowali się nowemu prawu, a nawet będą słać skargę do samego prezydenta, szef miasta sam zadbał o obcięcie wypłaty.


Wielka wycinka przy ulicy Krakowskiej

ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI…

Ruszyły prace związane z gruntowną przebudową ulicy Krakowskiej w Bielsku-Białej. Roboty poprzedzi wycinka przydrożnych drzew na gigantyczną skalę.

 

 

 

 

 

 

 

 


In vitro, plaża, parkingi, schron bojowy…

CZEGO PRAGNĄ BIELSZCZANIE?

Renowacja schronu bojowego z 1939 roku, przygotowanie górki dla małych saneczkarzy czy wsparcie leczenia bezpłodności metodą in vitro – to tylko niektóre z propozycji bielszczan zgłoszone do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.


To trzeba powtórzyć!

PIĘKNE SAMOCHODY POD DĘBOWCEM

Hala pod Dębowcem w Bielsku-Białej i tereny do niej przyległe przeżywały prawdziwe oblężenie. Tysiące osób chciały wziąć udział w największej imprezie motoryzacyjnej w regionie – Moto Show Bielsko-Biała.

Wydanie nr 28 z dnia 12.07.2018

Zabrzeg: koszmarny wypadek i siedmiogodzinna operacja sześciolatki

SKÓRA ZERWANA Z GŁOWY

Włosy sześcioletniej dziewczynki wplątały się w podnośnik hydrauliczny. Po trwającej siedem godzin skomplikowanej operacji przyszyto jej zerwaną skórę głowy.

 

 

 


Chciał randki z 14-latką, trafił na komisariat

POKAŻ MI SIĘ NAGO…

Ochotę na intymne spotkanie z 14-latką miał ostatnio 36-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego. Zamiast na randce, wylądował jednak na komisariacie. Na ślad amatora zbyt młodych dziewczyn wpadł w Internecie bielszczanin.


JAK POCHODNIA

Samochód nagle stanął w ogniu i po chwili zamienił się w gigantyczną pochodnię. Do zdarzenia doszło 5 lipca przy ulicy Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach.

 

 

 

 


Skatował żonę młotkiem i wyskoczył z 9 piętra

RODZINNA TRAGEDIA

Żonę i szwagierkę zaatakował z młotkiem w ręku. Pierwsza z nich omal nie zginęła na miejscu. Po chwili staruszek wyskoczył z okna na dziewiątym piętrze wieżowca. Do rodzinnego dramatu doszło na bielskim osiedlu Beskidzkim.


W miejskich autobusach: jednym za zimno, innym za gorąco

KLIMĄ NIE DOGODZISZ

Pasażerowie skarżą się na funkcjonowanie klimatyzacji w autobusach miejskich. Pojawiły się sygnały, że kierowcy nie zawsze włączają chłodzenie.

 

 

 


Jasienica: apel o rozsądek

ZALEWA NAWET WÓJTA

W Jasienicy aż wrze po tym, gdy czerwcowa ulewa obnażyła słabości systemu odprowadzającego wodę deszczową i wiele posesji zostało zalanych.

 

 

 

 


Mieszkańcy Lipnika drżą o swoje pociechy

ZE SZKOLNEGO AUTOBUSU NICI?

Właśnie rozpoczęła się długo oczekiwana i przesuwana w czasie modernizacja ulicy Krakowskiej w Bielsku-Białej. Dla kierowców to zarazem bardzo dobra i bardzo zła wiadomość.


Na bielskich terenach rekreacyjno-śmieciowych

POSPRZĄTAJĄ PO NIECHLUJACH

Mieszkańców oraz Radę Osiedla Straconka w Bielsku-Białej zaniepokoił stan sanitarny dwóch miejsc rekreacyjnych w tej dzielnicy.

 

 

 

 


Ares na emeryturze, Dragon wkracza do akcji

NA TYPÓW SPOD CIEMNEJ GWIAZDY

Ares po jedenastu latach służby w policji przeszedł na „emeryturę”. Jego następcą jest Dragon, który aż pali się do akcji. Będzie tropił przestępców i ratował zaginionych.

 


Matura: lepiej niż przed rokiem, ale…

MATMA NADAL STRASZY

Znacznie lepiej wypadła tegoroczna matura w Bielsku-Białej i powiecie bielskim w porównaniu do tej sprzed roku. Co powinno zwłaszcza cieszyć – było lepiej z matematyki, chociaż w niektórych przypadkach wyniki tego egzaminu pozostawiały wiele do życzenia.


Rekordowy sezon Teatru Polskiego

OSTRA GRA

Bielski Teatr Polski stał się firmą, która bije frekwencyjne rekordy. Bilety sprzedają się jak świeże bułeczki, a artystom wręcz trudno nadążyć za popytem.

 

 

 


Cykliści w Bystrej

ROWER ŁĄCZY LUDZI

Blisko 500 rowerzystów wzięło udział w XIX Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w Bystrej, organizowanym przez tamtejszą Ochotniczą Straż Pożarną podczas Dni Bystrej.


Przyjechały najlepsze pary

PLAŻA W CZECHOWICACH

Na boiskach plażowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach rozegrane zostały turnieje w ramach III Otwartych Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej im. Rufina Dudy.

Wydanie nr 27 z dnia 05.07.2018

Żeby bubel naprawić, trzeba go… rozebrać

WYMARZONY DOM ZAGRAŻA ŻYCIU

To miał być wymarzony dom dla jego rodziny. Powstał jednak bubel, którego naprawa wymagałaby praktycznie… rozebrania całego budynku! Budowlaniec z powiatu bielskiego musi oddać pokrzywdzonej rodzinie prawie 350 tysięcy złotych.

 

 

 


Meszna: wpadła do stawu

PORAZIŁ JĄ PRĄD?

60-letnia kobieta zginęła w dramatycznych okolicznościach. Niewykluczone, że poraził ją prąd, przez co wpadła do stawu. Do zdarzenia doszło przy ulicy Dolnej w Mesznej.


Po dachowaniu

DLACZEGO UCIEKLI?

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w Bielsku-Białej. Zaraz po niej podróżujący samochodem… wzięli nogi za pas.

 

 

 


Cenzura Internetu czy walka z piractwem?

STOP ACTA2 – KTO MA RACJĘ?

Kilkudziesięciu głównie młodych ludzi zebrało się w piątkowy wieczór, 29 czerwca, na bielskim placu Chrobrego, by protestować przeciwko nadciągającej – ich zdaniem – cenzurze Internetu.

 

 


Wykastrują wszystkie bezdomne zwierzaki?

RADNI ZMIENILI PLAN

Czyżby wojewoda śląski chciał, aby w bielskim schronisku dla zwierząt sterylizowano i kastrowano sarny, jeże i wiewiórki? Bo tak można zinterpretować jego stanowisko.


Czarny protest na placu Chrobrego

KARTKI DO KOSZA

Kilkanaście osób, w przeważającej większości kobiet, uczestniczyło w happeningu pod hasłem „Wyrzuć ustawę Kai Godek do kosza”, jaki w poniedziałek, 2 lipca, miał miejsce na placu Chrobrego w Bielsku-Białej.

 

 

 


Komorowice: zaniepokojeni mieszkańcy

ISKRY PRZY GAZOCIĄGU

Mieszkańców Komorowic Krakowskich w Bielsku-Białej zaniepokoiły roboty prowadzone na terenie stacji gazowej – i w jej pobliżu – przy ulicy Jasna Rola. Dlaczego?


NAUCZYCIEL PIANISTÓW

28 czerwca zmarł Zdzisław Tanewski, nauczyciel gry na fortepianie i harcmistrz, wpisany do Księgi Zasłużonych dla Bielska-Białej. Miał 99 lat.

 

 

 


Jasienica: sto złotych na każde dziecko

ZACHĘTA DLA ŻŁOBKÓW

W gminie Jasienica do dzisiaj nie ma ani jednego publicznego żłobka. Jednak władze znalazły rozwiązanie tymczasowe, które ma dać impuls do prowadzenia i otwierania nowych żłobków przez prywatne podmioty.


Bielski festiwal dwustu artystów

W GALERIACH I NA SZYNDZIELNI

Bogactwo technik i tematów, różne wrażliwości artystyczne i sposoby wyrażania siebie. Taki właśnie jest 4. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych 2018, który potrwa aż do 26 sierpnia.

 

 

 


Hiszpan pomoże?

GÓRALE SIĘ ZBROJĄ

W weekend 21-22 lipca boje zainauguruje pierwsza liga. Podbeskidzie podpisało kontrakty z pięcioma nowymi zawodnikami, przedłużyło dwa z dotychczasowymi, a drużyna ma za sobą kolejny sparing i ostro przygotowuje się do boju o Ekstraklasę.

E-wydanie