Wydanie nr 38 z dnia 20.09.2018

Gospodarz Bielska-Białej:

MIASTO MOJE WIDZĘ OGROMNE

Na swojej „pożegnalnej” konferencji prasowej prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult wyczerpująco mówił o tym, jak zmieniło się miasto w okresie jego rządów.


Nie widzą, a chodzą po górach, do teatru, kina, galerii
ŁAMIĄ KOLEJNE BARIERY

Niewidomi wędrują po górach, grają w kręgle, strzelają do tarczy, chodzą do kina, teatru i na wernisaże, biorą udział w rozmaitych zawodach, gotują i swobodnie poruszają się po mieście.


Gra o tron:

LISTY SĄ, KANDYDACI GOTOWI

W poniedziałek (17 września) o północy minął termin rejestracji list kandydatów na radnych. Kto kogo zarejestrował?


Miasto dołoży

NAPRAWIĄ ŻABOM DACH

Kamienica „Pod Żabami” w Bielsku-Białej odzyska niegdysiejszy blask. Właśnie ruszyły prace konserwatorskie związane z renowacją i remontem jej dachu, a w niedalekiej przyszłości fachowcy mają zająć się także elewacją.


Straconka: rodzice poganiają

REMONT PRZEDSZKOLA TRWA

Rodzice przedszkolaków ze Straconki domagają się szybkiego zakończenia prac remontowych prowadzonych od ponad roku w tej placówce. Liczyli, że wszystko będzie gotowe z początkiem roku szkolnego.


O 150 złotych brutto

MINIMALNA DO GÓRY

1 stycznia 2019 roku wzrośnie płaca minimalna. Rząd ogłosił, że będzie wynosić 2250 złotych brutto.


Gorące dni w Banialuce

URATOWANA PREMIERA

Zaskakująca sytuacja miała miejsce w Teatrze Lalek Banialuka: niemal w ostatniej chwili odwołano zapowiedzianą na niedzielę, 16 września o 16.00, premierę sztuki „Tuwim i…”.

 


W Bielsku-Białej i regionie

CORAZ WIĘCEJ MILIONERÓW

Aż 345 milionerów rozlicza się z fiskusem w Bielsku-Białej i regionie. W ubiegłym roku było ich 282.


Już na pewno

MAMY MUNDIAL!

W maju i czerwcu przyszłego roku na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej odbędą się piłkarskie Mistrzostwa Świata U20. To naprawdę ważna impreza.

 


Czytali „do góry nogami”, układali puzzle, przerzucali opony…

Z NOSEM W MAPIE

W niedzielę, 16 września, w Czechowicach-Dziedzicach odbył się pierwszy, historyczny Rajd Miejski, który organizowany jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wydanie nr 37 z dnia 13.09.2018

PREZYDENT POWIEDZIAŁ: PAS!

Jacek Krywult nie będzie walczył o piątą kadencję w roli prezydenta Bielska-Białej. Rekomendował na to stanowisko Jarosława Klimaszewskiego.

 

 

 

 

 


Rodzice ucznia postawili na swoim

GMINA POSZŁA NA UGODĘ

Gmina Jasienica zawarła ugodę z rodzicami ucznia, według których syn był gnębiony w szkole w Międzyrzeczu Górnym. Pozwali samorząd do sądu i w pierwszej instancji na rzecz ucznia zasądzono 20 tysięcy złotych. Gmina nie potwierdza, że w ramach przedsądowej ugody zapłaciła prawie trzy razy więcej.


Dlaczego nie przyznawał się do pasażerki?

ROZBITY WIATRAKOWIEC

W masywie leśnym Magurki Wilkowickiej nowoczesny wiatrakowiec uderzył w drzewo i runął na ziemię. Paskudnych obrażeń doznali pilot i pasażerka. Pasażerka, do której pilot się… nie przyznawał.

 

 

 

 

 

 


Czechowice: spór o karmienie kotów

PARAFIA BRACI WIĘKSZYCH

Kocica i jej młode znalazły kąt w parafialnym ogrodzie. Z pomocą – strawą i budką mającą je chronić przed kaprysami pogody – ruszyli wolontariusze miejscowego stowarzyszenia. Jednak usłyszeli zdecydowany sprzeciw proboszcza.

 

 

 

 

 


Aż 59 propozycji

CZEGO CHCĄ MIESZKAŃCY?

Znana jest już lista zweryfikowanych projektów, zgłoszonych przez mieszkańców Bielska-Białej do realizacji w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.


W grudniu finał

MUR SIĘ PNIE

Trwa remont muru oporowego Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej. Część jest w tak złym stanie, że wymaga przemurowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


KOLEJNA KARETKA DLA POGOTOWIA

Bielskie Pogotowie Ratunkowe wzbogaciło się o nową karetkę, która będzie stacjonować w Wilkowicach.


TAK SIĘ BAWI JAWORZE!

Wspaniała pogoda, tłumy miejscowych i przyjezdnych, korowód dłuższy od ubiegłorocznego, a na deser gwiazdy – Teresa Werner i bielski Gooral. To recepta na idealne dożynki – i takie właśnie były w Jaworzu!


Apel z Bestwiny:

DOCEŃMY ROLNIKÓW

W Bestwinie świętowano gminne dożynki. Po uroczystych przemówieniach przyszła pora na dobrą zabawę. Mieszkańcy dopisali – bo dopisała też pogoda.

 

 

 

 


W Bielsku-Białej

JESIEŃ PEŁNA MUZYKI

Dwa festiwale muzyczne, o międzynarodowej renomie, to główne przedsięwzięcia artystyczne tej jesieni, przygotowane przez miejski samorząd i Bielskie Centrum Kultury. Swoją ukochaną muzyką będą mogli się delektować zarówno miłośnicy jazzu, jak i muzyki symfonicznej oraz rozrywkowej.


Od Ekstraklasy po „B” klasę

BRAMKARZE NIE OD PARADY

Artur Grabski z Porąbki fotografią – jak sam mówi – bawi się blisko 10 lat. W najbliższym czasie zaprezentuje wystawę swoich zdjęć „Bramkarze nie od parady”.

 

 

 

 


Tenisiści na Narodowym

GAWLAS ZNÓW NAJLEPSZY

Na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się wielkie święto tenisa stołowego. Na głównej płycie stadionu rozłożono ponad sto stołów. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli z Czechowic-Dziedzic.

Wydanie nr 36 z dnia 06.09.2018

Piorun strzelił w stodołę

ALE ULEWY!

Pierwszy weekend września minął na Podbeskidziu pod znakiem burz z gradem, ulewnym deszczem i wichurami. Drogi zamieniły się w rzeki, piwnice wypełniły wodą, a w jednym przypadku uderzenie pioruna wywołało pożar budynku gospodarczego.

 

 


Posypią się kary za śmieci

MIASTO ROZLICZY SUEZ?

Władze Bielska-Białej nie zamierzają odpuścić spółce Suez za zaniedbania, jakich w ostatnim czasie miała się dopuścić podczas odbioru śmieci z przydomowych gospodarstw. Taką deklarację złożył prezydent Bielska-Białej.


Szczyrk: sezon zapowiada się nieźle

SŁOWACY OSTRO BUDUJĄ

Świątek czy piątek, robota związana z inwestycjami narciarskimi w słowackim ośrodku Szczyrk Mountain Resort wre.

 

 

 


Uhonorowano panią doktor

GODNA SZACUNKU I PODZIWU

Bielscy radni podjęli jednogłośnie decyzję o wpisaniu do Księgi Zasłużonych dla Miasta Bielska-Białej Anny Byrczek – znanej lekarki, założycielki i wieloletniej dyrektor Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej.

 

 


Bielsko: wojewoda zmienił nazwę ulicy

SIERPNIOWA ZAMIAST SUMPERA

Ulica Kazimierza Sumpera w Bielsku-Białej zmieniła nazwę na Sierpniową. To efekt decyzji wojewody. Choć stosowne zarządzenie zastępcze wydał on już pod koniec czerwca, to – jak się okazuje – mieszkańcy ulicy o niczym nie wiedzą.

 

 

 

 


ZMARŁ KSIĄDZ LEOPOLD ZIELASKO

W wieku 95 lat zmarł ks. kan. Leopold Zielasko, najstarszy ksiądz diecezji bielsko-żywieckiej, pochodzący z Międzyrzecza Górnego. Posługę kapłańską pełnił przez 67 lat.

 

 

 


Dla ponad 220 maluchów

PRZEDSZKOLE NA 102!

W Kozach, w poniedziałek 3 września, otwarto nowe Publiczne Przedszkole. Będzie tutaj uczęszczać ponad 220 maluchów.


Szukają domu

KOTKI WYRWANE ŚMIERCI

Te urocze kociaki w ostatnim momencie zostały uratowane przed utopieniem. Teraz czekają w bezpiecznym miejscu na nowych, kochających właścicieli.

 

 

 

 


Zielony zakątek w centrum Jasienicy

SOLANKOWY KĄCIK

Obok jasienickiego Urzędu Gminy, choć mieści się pod zatłoczonym węzłem ekspresówki, można zdrowo wypocząć. Wkrótce zostanie tam oficjalnie oddany do użytku skwer wraz z fontanną solankową.

 

 

 

 


Wilamowice:

NA SPORTOWO I LUDOWO

W tym roku Wilamowice świętują na okrągło. Ale przecież jest ku temu nie lada okazja – 200-lecie nadania praw miejskich!


Skocznia w Szczyrku

ALE PATRONI!

Było ich 33 – olimpijczyków z Beskidów. Od niedzieli, 2 września, kompleks skoczni Skalite w Szczyrku nosi właśnie ich imię – Beskidzkich Olimpijczyków.

 

 

 

 


SREBRO CZECHOWICZANEK

Paulina Paszek i Justyna Iskrzycka z Czechowic-Dziedzic zdobyły srebrny medal podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Kajakarstwie, które odbywały się w portugalskim Montemor-o-Velho.

E-wydanie