Wydanie nr 48 z dnia 28.11.2019

Jordanów: zmiana opłat za postój

NALICZANIE MINUTOWE

Jordanowscy radni zmienili zasady naliczania opłat za postój w wytyczonej w ścisłym centrum miasta strefie płatnego parkowania. Choć stawki są godzinowe, to opłaty pobierane są niczym w telefonach komórkowych – minutowo. Jednocześnie wprowadzono podwyżkę dla tych, którzy zdecydują się na dłuższy postój.


Andrychów: złodziejsko-paserska szajka

OBROBIONE AUTA

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali dwóch złodziei podejrzanych o kilkanaście kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów oraz dwóch paserów, którzy nabywali skradzione przedmioty.


Kalwaria Zebrzydowska: wielki remont i…

KSIĄŻNICA JAK NOWA

Niecałe pół roku trwał zakrojony na szeroką skalę remont Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Efekt końcowy jest znakomity. Budynek stał się również miejscem, w którym można nie tylko wypożyczać książki.

 

 

 


Oceniono rozwój gmin

SUCHA TRZYMA SIĘ MOCNO

Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji kolejny raz we współpracy z Urzędem Statystycznym w Krakowie opracował ranking gmin (za 2018 rok) pod względem ich rozwoju społeczno-gospodarczego. Ponownie w jego czubie znalazła się Sucha Beskidzka.


Koziniec: dla każdego coś miłego

WIEK NIE GRA ROLI

Niezależnie od dnia i pory roku, każda z sal Wiejskiego Domu Kultury w Kozińcu od godzin popołudniowych do późnego wieczoru tętni życiem. – Od kilku miesięcy mamy wręcz bajkowe warunki do pracy – nie kryje zadowolenia Monika Radwan, kierowniczka WDK w Kozińcu. Budynek przeszedł bowiem gruntowną przebudowę.


Wieprz: przedszkolaki nie odczują zmiany

POZORNA LIKWIDACJA

Blady strach mógł paść na mieszkańców Wieprza posyłających lub zamierzających posyłać swoje pociechy do Przedszkola Publicznego Gminy Wieprz nr 3. Radni podjęli bowiem uchwałę intencyjną w sprawie likwidacji placówki. Tyle tylko, że owa likwidacja będzie pozorna.


Spytkowice: nic tylko grać i się bawić

CENTRUM CIESZY OKO

Nie ma w ostatnim czasie tygodnia, by na terenie gminy Spytkowice nie otwarto nowego obiektu lub zakończono inwestycji drogowej. Tym razem radość zapanowała w stolicy gminy, w której oddano do użytku centrum rekreacyjne.

 

 

 


Pańska Góra: przetarg rozstrzygnięty

MILIONY NA REKREACJĘ

Wznosząca się nad Andrychowem Pańska Góra zamieni się w plac budowy. Przetarg na rewitalizację „zielonych płuc” Andrychowa został rozstrzygnięty.

E-wydanie