Wydanie nr 47 z dnia 21.11.2019

Jordanów: kolejna inwestycja wisi na włosku

 

PRZEPADNĄ MILIONY?

 

W to, co się dzieje w Jordanowie, aż trudno uwierzyć. Jedna po drugiej sypią się inwestycje, na które miasto pozyskało unijne dotacje. Oprócz fiaska projektu budowy ścieżek rowerowych i problemów z renowacją plant jordanowskich, okazuje się, że zagrożone jest również dokończenie największego przedsięwzięcia w mieście – rozbudowy sieci kanalizacyjnej i modernizacji wodociągowej.


Wadowice: 33-latek zaatakował kobietę

DUSIŁ I BIŁ

Błyskawicznie w ręce funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach trafił 33-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który brutalnie pobił, a następnie okradł jedną z mieszkanek Wadowic.


Brzeźnica: nie chce opuścić dzieci, które bardzo pragnął mieć…

BEZ POMOCY NIE PRZEŻYJE

Dwa lata temu poczuł, że rozpoczyna nowe, pełniejsze od dotychczasowego życie. Adoptował z żoną dwoje dzieci, od niedawna mieszkał w nowym domu, który wybudował w Brzeźnicy, odkrył w sobie zamiłowanie do ogrodnictwa. Ale na początku ubiegłego roku spadł na niego cios, który w drobny mak roztrzaskał jego plany i marzenia.

 

 

 

 


Z papieskiego grodu do Rzymu

NA PIELGRZYMIM SZLAKU

Od ponad tysiąca lat chrześcijanie pielgrzymują przez Europę drogami św. Jakuba do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Niebawem europejskie pątnicze trakty wzbogacą się o szlaki, których celem będzie Rzym. Jeden z nich poprowadzi przez Wadowice.

 


Sidzina: im chłodniej, tym gorzej

ZAPYLONE WIECZORY

Przez dwa tygodnie w Sidzinie w budynku szkoły zamontowany był analizator pyłu zawieszonego PM10. Odnotowane przez niego wyniki nie są najlepsze, a momentami wręcz bardzo złe.


Toporzysko: tłumy żegnały księdza

SKROMNY I PRACOWITY

W środę, 13 listopada, tłumy mieszkańców Toporzyska, ale także wielu innych małopolskich miejscowości, odprowadziły na miejsce wiecznego spoczynku zmarłego trzy dni wcześniej księdza prałata Zdzisława Hopciasia. Duchowny odszedł w wieku 72 lat, z których 48 spędził w stanie kapłańskim.

 


40 lat minęło…

JUBILEUSZ PASJONATÓW

 

Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej kultywują lokalne tradycje, dbają o miejsca i przedmioty dokumentujące przeszłość, organizują imprezy kulturalne i edukacyjne. Niedawno świętowali 40 rocznicę istnienia.


Lachowice: bój o Złotą Warzechę

KRÓLIK NA STO SPOSOBÓW

W sobotnie popołudnie, 16 listopada, w lachowickiej remizie już po raz dziewiętnasty zorganizowano Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych „O Złotą Warzechę”. Do udziału w nim zgłosiło się tym razem 12 kół gospodyń wiejskich oraz ekipa suskiego Zespołu Szkół im. W. Witosa.

 

 

 

E-wydanie