Wydanie nr 44 z dnia 30.10.2019

Naprawa: pierwszy tunel przekopany

DRĄŻYLI I WYDRĄŻYLI!

Po 2 latach i 5 miesiącach ekipy drążące pod Luboniem Małym tunel, który w ramach drogi ekspresowej S7 połączy Naprawę ze Skomielną Białą, zakończyły prace przy pierwszej z nitek. Robotnicy wiercący otwór od północy i południa spotkali się, przebijając tunelową nitkę na wylot.

 

 

 

 


Sucha Beskidzka: młodzież powiedziała: dość!

NIE CHCĄ TAKICH LEKCJI RELIGII

Ponad 20 uczniów suskiego ogólniaka zrezygnowało w ostatnim czasie z uczęszczania na lekcje religii. To reakcja na sposób ich prowadzenia przez proboszcza miejscowej parafii, który ich zdaniem poniża i obraża licealistów oraz przekazuje im wiedzę sprzeczną z faktami. Młodzież wystosowała petycję do kurii, domagając się pozbawienia go prawa do prowadzenia zajęć dydaktycznych.


Andrychów: kronikarz z przypadku

PAMIĘCI WETERANÓW

Przewertował setki ksiąg parafialnych, przetrząsał państwowe i prywatne archiwa, zwiedził wiele cmentarzy, tysiące godzin spędził przy klawiaturze komputera. Rezultat kilkuletniej pracy jest godny mitycznego Herkulesa.

 

 

 

 


Elektrownia atomowa w Oświęcimiu?

SYNTHOS ODCHODZI OD WĘGLA

Jak grom z jasnego nieba spadła wiadomość, że kontrolowany przez najbogatszego Polaka Michała Sołowowa koncern Sythos wybuduje pierwszą w naszym kraju elektrownię atomową. Od razu pojawiły się spekulacje, że stanie ona w grodzie nad Sołą.


W Stryszawie z nauką na ty

KOSMOS NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Po raz trzeci w hali przy Szkole Podstawowej nr 2 w Stryszawie zorganizowano Festiwal Nauki. Była prezentacja wystrzeliwania rakiety w kosmos, obserwowanie samolotów za pomocą teleskopu, podziwianie meteorytów czy przebieranie się w strój kosmonauty.

 

 

 


Szykował się na święta?

AMATOR KARPI – ZŁOWIONY

Nie wiadomo, czy 66-letni mieszkaniec gminy Przeciszów jest tak wielkim smakoszem karpi, czy też szykował się już na Boże Narodzenie. Pewne jest, że ujęto go z pokaźną ilością nielegalnie złowionych ryb.

 

E-wydanie