Wydanie nr 41 z dnia 13.10.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA”       WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


STRYSZAWA: BURDY, PICIE I SIKANIE DO PIASKOWNICY

Mieszkańcy Domu Nauczyciela przy Szkole Podstawowej nr 2 w Stryszawie uskarżają się na młodzież przesiadującą na placu zabaw. – Mamy tu burdy dzienne i nocne – opowiada jedna z mieszkanek.


SIEDEM OSÓB UTKNĘŁO NA LINIE ZJAZDOWEJ

Powiało grozą w parku linowym przy ośrodku Kocierz. Siedem osób utknęło wieczorem na kolejce linowej, tzw. tyrolce, na wysokości siedmiu metrów. Do zdarzenia doszło w środę, 5 października. Gdy już zapadał zmrok na tyrolce w dwóch grupach przebywało jeszcze siedem osób. W pewnym momencie zaczął silniej wiać wiatr, co spowodowało, że turyści nie byli w stanie sami bezpiecznie zejść na ziemię. Na pomoc wezwano strażaków. Akcja ściągania turystów z drzewa trwała ponad dwie godziny.


RYSA NA WIZYTÓWCE. JORDANOWSKI MURAL PĘKA

Na muralu w centrum Jordanowa – choć od jego powstania nie minął jeszcze rok – pojawiły się pęknięcia, a farba zaczyna odpadać. Mural powstał w listopadzie ubiegłego roku w pobliżu Rynku na ścianie budynku, w którym mieści się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. – Co się dzieje z tym muralem? Nie minął jeszcze rok, a wygląda jakby miał kilkanaście lat – zapytała na profilu społecznościowym jedna z mieszkanek Jordanowa.


GMINA ANDRYCHÓW: STODOŁY BEZ ULG

W gminie andrychowskiej podatek za starą, „nierolniczą” stodołę nadal będzie kilkanaście razy większy niż za luksusową willę. Wysoka stawka spowodowała, że niejeden właściciel takiej stodoły zastanawia się nad jej wyburzeniem, a gospodarujący na małych areałach analizują celowość dalszego prowadzenia gospodarstwa na własny użytek, by móc pozbyć się stodoły.


JORDANÓW: GDZIE TE PODRĘCZNIKI?

Nie wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Jordanowie otrzymali we wrześniu podręczniki do nauki. Podczas niedawnej sesji Rady Miasta Jordanowa radny Krzysztof Cieżak powiedział, że z powodu braków środków na książki podręczniki otrzymali tylko niektórzy uczniowie z klas 6 i 7 jordanowskiej podstawówki. Dodał, że z budżetu państwa wpłynęła na ten cel dotacja, ale tylko w wysokości 75 proc. potrzebnych pieniędzy.


LIDERZY BYLI ZBYT MOCNI

Kibice podbeskidzkich piłkarskich ligowych drużyn nie mieli ostatnio powodów do świętowania. Futboliści andrychowskiego Beskidu nie dali rady liderom z Jaśkowic. A czwartoligowcy z Kalwarii Zebrzydowskiej mimo zdobycia trzech goli (wszystkie Karol Stanek!) zeszli z murawy Wierchów w Rabce-Zdrój pokonani.


DEBIUTANTKI NA MEDAL

Konia z rzędem temu, kto przewidział, że po dwóch ligowych kolejkach debiutujące na drugoligowym parkiecie siatkarki Kęczanina zasiądą w fotelu liderek. Wszak niejeden kibic wygraną podopiecznych Marka Błasiaka w pierwszej kolejce, przed dwoma tygodniami na parkiecie w Tomaszowie Lubelskim, potraktował jako uśmiech losu. Tymczasem w meczu drugiej kolejki kęczanki rozniosły drużynę krakowskiej Wisły!


 

E-wydanie