Wydanie nr 42 z dnia 20.10.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Narkotyki za 150 tysięcy * Łowca butli gazowych * Groźny wypadek w Makowie

POBITY NA ŚMIERĆ?

W Brzezince (gmina Brzeźnica) znaleziono zwłoki 34-letniego mężczyzny. Wiele wskazuje na to, że wcześniej został brutalnie pobity. Natomiast w Makowie Podhalańskim doszło do groźnego wypadku.


NIE CHCĄ MASZTU. PROTEST MIESZKAŃCÓW STRYSZAWY

Grupa mieszkańców Stryszawy napisała petycję do wójta Rafała Laska. Sprzeciwiają się budowie stacji bazowej telefonii komórkowej. Zaznaczają jednak, że są świadomi, iż wójt i Urząd Gminy nie mają z tym nic wspólnego.


DZIKI RZĄDZĄ W ZAWOI

Część mieszkańców Zawoi uważa, że myśliwi sypią karmę dla dzikiej zwierzyny w zbyt bliskim sąsiedztwie ich domów. W efekcie dziki, sarny i jelenie podchodzą pod domy i niszczą przydomowe ogródki.


CZY ZAMKNĄ KRYTE PŁYWALNIE?

Od kilku tygodni w Suchej Beskidzkiej krążą plotki, że z powodu oszczędności zostanie zamknięta tamtejsza kryta pływalnia. Z kolei w wiejskiej gminie Jordanów i samym Jordanowie mieszkańcy zastanawiają się, czy nie dojdzie do zamknięcia krytej pływalni w Naprawie.


OLIWIER CZEKA NA POMOC

Gdy rząd ogłosił refundację bardzo drogiego leku niezbędnego w terapii choroby genowej SMA1, radość rodziców Oliwiera Komana z Wadowic była bardzo krótka.


ŚWIETLICA ZA KRÓTKO?

Rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jachówce zgłaszają, że świetlica pracuje stanowczo za krótko. Chcieliby, by czas pracy wydłużono przynajmniej do 15.00. Niektórzy są skłonni za to dopłacić.


ROCKOWE HITY NA RYNKU

Kilkudziesięciu gitarzystów zagrało wspólnie Pod Pańską Górą znane rockowe przeboje.


Pierwsze punkty Stolarzy * Przegrana Orła

ZACZAROWANE RĘKAWICE

Wielka radość nad Cedronem, gdzie czwartoligowcy Kalwarianki zdobyli pierwsze punkty. Jednak nie wszyscy piłkarze i kibice mieli powody do radości.

 

 

 

E-wydanie