Wydanie nr 30 z dnia 28.07.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zwłoki w Skawie * Potrącony przez pociąg * Grad zniszczył dach

ZGINĄŁ BYŁY STRAŻAK

To niestety kolejna sobota, gdy dochodzi do tragicznych zdarzeń w powiecie wadowickim. W rzece Skawie w Wadowicach znaleziono zwłoki mężczyzny, a kilka godzin później w Gierłtowiczkach doszło do śmiertelnego wypadku motolotniarza.


CZY BĘDZIE SALA GIMNASTYCZNA W KUROWIE?

Jeszcze kilka tygodni temu władze gminy Stryszawa dość poważnie rozważały propozycję ewentualnej budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kurowie. Jednak okazuje się, że nic z tego nie będzie.


Pasażerowie nie tracą nadziei

W MUZEUM O KOLEI

Dyskusja o przyszłości linii kolejowej nr 94 w muzealnych murach może dziwić, jednak zdaniem uczestników spotkania, powrót pociągów osobowych na trasę Skawina – Oświęcim jest realny.


KASA NIE DLA WSZYSTKICH

Powiat wadowicki i sześć gmin w powiecie wadowickim otrzyma na inwestycje łącznie 12,5 mln zł. Na liście beneficjentów nie ma Andrychowa, mimo że władze gminy wnioskowały o fundusze na remont szkoły i dróg.


Zwycięstwo rzutem na taśmę

RAJDOWE ZWROTY AKCJI

Aż 88 załóg stanęło na starcie tegorocznej drugiej edycji Valvoline Rajdu Małopolski. Tym razem rajd był znacznie dłuższy, a pasjonująca walka toczyła się do ostatniej chwili.


NAPRAWA: KONKURENCJE DLA ŚMIECHU

Sporo emocji, ale przede wszystkim doskonałej zabawy przyniósł XII Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Jordanów w Naprawie, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.


ROZGRZEWKA PRZED LIGĄ

Zgodnie z tradycją, w połowie lata na murawy wadowickiego podokręgu piłki nożnej wybiegli futboliści, inaugurując walkę o Puchar Polski.

 

 

 

E-wydanie