Wydanie nr 29 z dnia 21.07.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Rodzina w potrzebie po pożarze * Potrącenie dziecka na parkingu * Płonące zboże

KOSZMARNA SOBOTA

Śmierć w pożarze, znalezione zwłoki i tragiczny wypadek przy wystrzale opony – takie dramatyczne informacje przyniosła sobota, 16 lipca. Natomiast we wtorek, 12 lipca, w ogniu stanął dom na osiedlu Kołodziejówka w Zachełmnej.


Do trzech razy sztuka?

LANCKORONA: BITWA O MIASTO

Po raz trzeci w ciągu niespełna sześciu lat władze Lanckorony zdecydowały się na rozpoczęcie starań, by wioska odzyskała status miasta. Dotychczasowe próby nie przyniosły efektu.


Powiat wadowicki lepszy od suskiego w matematyce i angielskim

WYNIKI JUŻ ZNANE. EGZAMINY W PROCENTACH

To kolejny rok, gdy ósmoklasiści z powiatów suskiego i wadowickiego osiągają lepsze wyniki od średniej w Polsce. Cieszy również wyraźna poprawa z matematyki w porównaniu do ubiegłego roku. Ale niepokoić może lekkie „obniżenie lotów” z języka polskiego.


STOMATOLOGIA BIEDUJE?

Właściciel gabinetu stomatologicznego w Budzowie zwrócił się do władz gminy Budzów o obniżenie czynszu i zwolnienie z podatku od nieruchomości. Wójt Jan Najdek będzie sprawdzał, czy faktycznie gabinet jest w trudnej sytuacji.


WIELKIE ŚWIĘTO POLICJI

Tegoroczne obchody Święta Policji garnizonu małopolskiego zorganizowano w Wadowicach.


Kolarski ultramaraton dla twardzieli

PRZEZ GÓRY W DESZCZU

Po raz trzeci działacze Klubu Kolarskiego Aquila Peleton Wadowice zorganizowali Ultramaraton Kolarski Małopolska 500-ka.

 

 

 

E-wydanie