Wydanie nr 45 z dnia 07.11.2019

To byli doświadczeni bandyci

UDAREMNIONE PORWANIE

Funkcjonariusze z bielskiego wydziału Centralnego Biura Śledczego Policji wpadli na trop bandytów, którzy szykowali się do porwania dla okupu mieszkańca Małopolski.

 

 

 

 


Rozmowa z komendantem Straży Miejskiej w Bielsku-Białej

CZARNE OWCE SĄ WSZĘDZIE

Piotr Sz., były funkcjonariusz bielskiej Straży Miejskiej, podejrzany o zamordowanie swojej ciężarnej żony, okazał się człowiekiem niegodnym noszenia munduru. Chwilę po tym, jak okazało się, że wszystkie tropy w związku z zabójstwem prowadzą właśnie do niego, na strażników miejskich wylała się fala hejtu. Co na to komendant bielskiej straży?

 

 

 

 

 

 

 

 


Po lawinie pomocy

DRUGIE ŻYCIE „BABCI EWY”

Teraz, gdy medialny szum już opadł, słynna na całą Polskę bielszczanka, „Babcia Ewa”, przystosowuje się do życia bez strachu o jutro. Więcej problemów mają teraz jej opiekunowie z tym, w jaki sposób racjonalnie spożytkować zebraną przez internautów górę pieniędzy.

 

 

 

 

 


Bielsko-Biała: burza po pokazie w przedszkolu

ZABAWY Z BRONIĄ

Ogromne kontrowersje wywołało spotkanie dla bielskich przedszkolaków, zorganizowane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Beskidy. Pojawiły się repliki broni. Niektórzy mówią o „nauce zabijania”. – Była to tylko lekcja historii. Prowadzimy takie od lat – bronią się pasjonaci.

 

 

 

 

 


Procedury ważniejsze od dziecięcych łez?

AWANTURA PO KONTROLI

Dzieci po spotkaniu w autobusie z kontrolerem MZK wróciły do domu roztrzęsione i zapłakane. Według MZK wszystkie procedury zostały zachowane.


BBOSiR: protest płacowy i twarde rozmowy

WYPASIONE OBIEKTY, CIENKIE PENSJE

Związkowcy z miejskiej jednostki budżetowej obsługującej obiekty sportowe stracili cierpliwość i przed tygodniem ogłosili protest. Chcą więcej zarabiać i być poważnie traktowani przez władze miasta. Prezydent Klimaszewski podjął się negocjacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bielsko-Biała: czy doczekamy przebudowy?

DWORZEC JAK SKANSEN

Bielski dworzec autobusowy to relikt minionej epoki, skansen PRL-u. Nikt już tego typu dworców – z ogromnymi poczekalniami, kasami, przechowalniami bagażu – nie buduje i nie utrzymuje. Zastąpiły je nowoczesne miejskie centra przesiadkowe.

 

 

 

 

 

 

 

 


Palą liście, choć nie wolno

DYMY NAD OGRODAMI

Jesień to czas porządkowania ogrodów. Co robić z „tonami” zagrabionych liści, stertami suchych badyli i gałęzi? Spalić? Tak przez setki lat pozbywano się tych odpadów z ogrodów i pól. Ale teraz jest to zakazane!

 

 

 


MUCHY POMAGAJĄ… W SZPITALU

Wieść o tym, że larwy much leczą w bielskim szpitalu, rozeszła się po całej Polsce. Ściślej – chodzi o larwy muchy plujki, a rzecz dzieje się w Szpitalu Wojewódzkim. Larwy – jak dowiadujemy się w szpitalu – „z chirurgiczną precyzją leczą trudno gojące się rany”.


Jak zawsze w Bielsku-Białej

JESIENIĄ NADCIĄGA JAZZ

12 listopada w Bielsku-Białej rozpocznie się Jazzowa Jesień. Od roku festiwal nosi imię Tomasza Stańko, najwybitniejszego polskiego jazzmana, który go stworzył i nadał mu fascynujący muzyczny kształt.

 

 


Zmarła Czesława Gewinner

BIELSKA KWIACIARKA

– Czesia, nasza Czesia, jest już w innym wymiarze, a przecież jeszcze bliższa niż wtedy, gdy była z nami na wyciągnięcie ręki, na uśmiech, życzliwe słowo, na kolejny obraz… – tak żegna zmarłą bielską malarkę Czesławę Gewinner poeta Juliusz Wątroba.