Wydanie nr 35 z dnia 1.09.2022

 

NIE BĘDĘ SIĘ PODLIZYWAŁA TYM, KTÓRZY NISZCZĄ POLSKĘ

Grażyna Staniszewska z tytułem Zasłużonej dla Miasta Bielska-Białej. Ale jednomyślności nie było. W klubie PiS rekomendację, by wstrzymać się od głosu, wydał partyjny szef okręgu. Wątpliwości miał też Roman Matyja z prezydenckiego klubu radnych.


Depresja to ciągle temat tabu

MĘŻCZYŹNI PŁACZĄ W UKRYCIU

Ze zdrowiem psychicznym Polaków jest źle. Coraz więcej osób ma problemy, choć nie zawsze się do nich przyznaje. A męska depresja to już w ogóle temat tabu.


Polski Związek Wędkarski kontra Wody Polskie

JAK MAŁA RYBKA WIELKI KONFLIKT WYWOŁAŁA

Rozgorzał ostry spór o przyszłość amatorskiego wędkarstwa. Z jednej strony stoi Polski Związek Wędkarski (PZW), największe stowarzyszenie w kraju zrzeszające około 600 tysięcy członków, z drugiej – Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Jedna z bitew tej wojny toczy się na Podbeskidziu.


WSZYSTKIE LĘKI NAUCZYCIELI

Trudno z uśmiechem wykonywać swoją robotę, kiedy jest się twarzą czegoś, z czym się nie zgadza. Zapowiada się koszmarny rok – mówi dosadnie bielska nauczycielka. Optymizmu w szkołach nie widać.


KOSZMAREK NA TRZECH LIPKACH

Na Trzech Lipkach oddano do użytku… No właśnie, co? – Estetyczne miejsce do wypoczynku i edukacji ekologicznej – zachwalają miejscy urzędnicy. Mieszkańcy jednak nie podzielają tego zachwytu.


CO SIĘ STAŁO Z MOJĄ KLASĄ

Jakie mają plany? Co robią dziś? Zostaną czy wyemigrują? Naukowcy badają poglądy, postawy i plany młodych, ja zrobiłem to bezpośrednio. Spytałem ludzi z mojej byłej klasy.


PARK ZA RATUSZEM PO NOWEMU

Po rewitalizacji oddano do użytku park za bielskim ratuszem. Przez ostatnie sześć miesięcy na jego terenie prowadzone były prace modernizacyjne. Ich koszt wyniósł blisko 3 mln zł.