Wydanie nr 3 z dnia 18.01.2018

Spacerkiem po mieście

KONIE NA GIGANCIE

Kierowcy, którzy 5 stycznia przed 14.00 przejeżdżali ulicą Wyzwolenia w bielskiej dzielnicy Hałcnów, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Drogą dostojnie kroczyło… kilka koni.

 

 


Komisja zdrowia bez przełomu

DYREKTORZY W OSŁUPIENIU

Spotkanie najważniejszych ludzi w bielskiej służbie zdrowia nie przyniosło rozwiązania jej problemów. Porozumienie zdaje się być sprawą odległą.


Lekarstwem – wielka wycinka?

UPRZEDZIĆ WIATR

Bielski radny Piotr Ryszka chce, aby władze miasta dokonały przeglądu wszystkich drzew rosnących na terenie stolicy Podbeskidzia pod kątem ich stanu zdrowotnego. Chodzi o drzewa należące do gminy – z naciskiem na te rosnące wzdłuż dróg i ulic. 

 


Bielski ratusz szykuje rodzicom prezent

DARMOWE PRZEDSZKOLA?

Władze Bielska-Białej chcą zrezygnować z pobierania opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu. Oznacza to, że publiczne placówki przedszkolne byłyby w stolicy Podbeskidzia darmowe dla wszystkich dzieci!


Więcej miejsca? Niekoniecznie

PARKINGI PO NOWEMU

1 stycznia weszło w życie rozporządzenie ministra infrastruktury i budownictwa dotyczące nowych zasad wyznaczania miejsc parkingowych. Miejsca takie mają być teraz o 20 centymetrów szersze niż dotychczas. 

 

 


Obejście Węgierskiej Górki do przetargu, a…

BIELSKO – MYSŁOWICE W POCZEKALNI

Oficjalnie do przetargu skierowano dokumenty dotyczące budowy odcinka drogi ekspresowej S-1 Przybędza – Milówka, czyli tzw. obejścia Węgierskiej Górki. Natomiast inny odcinek S-1 – z Bielska-Białej do Mysłowic – wciąż jest w odległej „poczekalni”.


Mazańcowice: ludzie nie byli obojętni…

LAMENT SARNY

30 grudnia, gdy wiele osób myślało o nadchodzącym sylwestrze, przy niewielkim zagajniku w Mazańcowicach rozgrywał się dramat sarny.

 

 

 


Na parafialnym cmentarzu w Białej

RZĄDZĄ GRABARZE?

Czy cmentarzem parafialnym w Białej w praktyce rządzą grabarze? Wedle bielszczanina, któremu niedawno zmarł ojciec, zachowują się bezdusznie i zmieniają ustalone w parafialnej kancelarii stawki, a nawet terminy pochówku.


Bielska kultura trzyma wysoki poziom

IKARY ROZDANE

Ulubieniec teatralnej publiczności oraz trzej kuratorzy wystawy ukazującej wkład społeczności ewangelickiej w rozwój naszego regionu to laureaci Ikarów 2017 – nagród prezydenta Bielska-Białej za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.


Filmowca powrót do malarstwa, czyli…

RADOŚĆ, SMUTEK, ZADUMA

Obrazy kipiące kolorami, wypełnione mnóstwem postaci i przedmiotów, bogate w detale, często surrealistyczne. Tak w wielkim skrócie można opisać malarstwo Zdzisława Kudły.

 

 


Transfer wagi ciężkiej

HARATYK WRACA DO DOMU!

Czołowy kulomiot w kraju, nasza nadzieja olimpijska, jest – znowu – zawodnikiem Sprintu Bielsko-Biała!