Wydanie nr 11 z dnia 14.03.2019

300 strażackich interwencji

KRAJOBRAZ PO WICHURZE

Porywy wiatru dochodziły do stu kilometrów na godzinę. Wiało tak mocno i tak długo, że w poniedziałkowy ranek, 11 marca, mieliśmy w regionie bielskim krajobraz jak po bitwie. Zrywało dachy, przenosiło blaszane garaże, powalało drzewa.

 


Ile zarabia nauczyciel?

Z PENSUM NIE WYŻYJE

Nauczyciele w całym kraju przygotowują się do strajku. Głównymi wysuwanymi przez nich postulatami są żądania płacowe. Chcą zarabiać więcej. Mowa o dodatkowym tysiącu złotych miesięcznie. Ile obecnie zarabiają nauczyciele pracujący w bielskich szkołach?


Bielsko: apartamentowce jak grzyby po deszczu

BUDUJĄ NA POTĘGĘ

Już niedługo w centrum Bielska-Białej pojawią się trzy kolejne nowoczesne apartamentowce. Jeden z nich jest już na ukończeniu, budowa drugiego ruszyła pod koniec ubiegłego roku, a o pozwolenie na wybudowanie trzeciego z nich inwestor właśnie wystąpił do ratusza.

 

 


CZARNY DZIEŃ KOBIET

8 marca upłynął w Bielsku-Białej pod znakiem manifestacji. Ulicami miasta przemaszerowały kobiety w ramach Czarnego Protestu. Natomiast na placu Chrobrego w tym samym czasie antyaborcyjną kontrmanifestację – znacznie mniej liczną – urządzili działacze Fundacji Życie i Rodzina.

 


W górę, czy jednak nie?

CO Z TYM PRĄDEM?

Rząd zapewniał, że podwyżek cen prądu nie będzie, opozycja straszyła, że będą. Jak się skończyło?


Zdolni stypendyści, bardzo hojne miasto

NASI DRODZY PIŁKARZE

Sportowcy bielskich klubów otrzymują z miasta stypendia. Nieliche. Szary Kowalski na taką sumkę musi tyrać przez dobre parę miesięcy. Najwięcej wyszarpują zawodnicy TS Podbeskidzie.

 

 


Boisko zamiast oazy

WALKA O ZIELONY ZAKĄTEK

Mieszkańcy kilku kamienic przy ulicy Wyzwolenia w Bielsku-Białej pytają, dlaczego kawałek zieleni, jedyne miejsce, gdzie mogą odpocząć od zgiełku, ma zostać zmieniony w szkolne boisko.

 

 

 


PIT-owa REWOLUCJA

Nadeszły lepsze czasy dla tych, dla których wypełnianie deklaracji podatkowych było udręką. Teraz za większość z nas robi to fiskus. Nie oznacza to jednak, że możemy na dobre zapomnieć o rocznych zeznaniach. Niektórzy muszą wprowadzić do nich zmiany, inni powinni przynajmniej sprawdzić je i zatwierdzić.


ZADYMKA W MIEŚCIE JAZZU

Impreza zakorzeniona w grodzie pod Szyndzielnią, promieniująca przez Zabrze i Katowice na cały kraj. Promująca Bielsko-Białą w sferach artystycznych Europy i USA. To Bielska Zadymka Jazzowa – Lotos Jazz Festival, której 21. edycja dobiegła końca w niedzielę, 10 marca.

 

 

 


Beskidzcy olimpijczycy

SKOK W PRZESZŁOŚĆ

Skoczkowie narciarscy są dzisiaj w centrum uwagi kibiców i mediów. Zaczęło się od małyszomanii, a potem królowali – i nadal rządzą – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula. Ich poprzednicy mieli trudniej.

E-wydanie