Wydanie nr 7 z dnia 20.02.2020

Nie wszystkim się podoba

PRZYDROŻNA POLITYKA

Przy drogach wokół kilkunastu miejscowości w Małopolsce pojawiły się niewielkie banery informujące, że są to strefy „Wolne od nienawiści”.


Zawoja:

ZAGADKOWA ŚMIERĆ

Niejasne pozostają okoliczność śmierci 66-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono 31 stycznia w betonowym przepuście w rodzinnej Zawoi. Kryminalną zagadkę starają się rozwikłać makowscy policjanci.


Dlaczego zamknięto toalety w jordanowskiej galerii handlowej

KLUCZOWA SPRAWA

Galerie handlowe są miejscami, w których znaleźć można ogólnodostępne toalety. Nie inaczej było w Jordanowie. Do czasu, gdy właściciele obiektu zdecydowali się zamknąć je na klucz, by mieć nadzór nad korzystającymi z tego przybytku. Wywołało to oburzenie, prowadzący galerię twierdzili, że nie mieli innego wyjścia, ale w końcu ustąpili.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


500+ bez efektów, więcej chłopców niż dziewczynek

KRÓLUJĄ ZUZANNA I ANTONI

Program Rodzina 500+ miał sprawić, że w Polsce będzie się rodziło więcej dzieci. Być może na niektóre pary ta zachęta podziałała, ale było ich niewiele. W naszym regionie, jak zresztą w całym kraju, nie ma i nie było zjawiska baby boom.


Maków porozumiał się z Suchą, ale…

WŁASNA OCZYSZCZALNIA W PLANACH

Sprawa odbioru ścieków, a dokładniej zasad rozliczania się za ich oczyszczanie sprawiły, że pomiędzy władzami Makowa Podhalańskiego i Suchej Beskidzkiej doszło do trwającego długie lata sporu. Teraz spisano nowe porozumienie, ale nie oznacza to, że w Makowie porzucono plany budowy własnej oczyszczalni.

 


Zawoja Przysłop: drogi piątej kategorii

ŁATWIEJ NA ŁYŻWACH NIŻ AUTEM

Choć w dużej części naszego regionu widocznych oznak zimy jak nie było, tak nie ma, to w Zawoi zagościła ona na dobre. Mieszkańcy wysoko położonego Przysłopia, szczególnie ci zmotoryzowani, nie mają z tego powodu tęgich min. Skarżą się, że gmina nie garnie się do utrzymywania dróg, co może zakończyć się tragedią.

 


Po dziesięciu latach przygotowań

EKSPRESÓWKA BLIŻEJ MAŁOPOLSKI?

Dziesięć lat trwały przygotowania do budowy odcinka drogi ekspresowej S1 łączącego Bielsko z Mysłowicami, której częścią ma być obwodnica Oświęcimia. Inwestycja wreszcie ma szansę doczekać się realizacji.


Wadowice: radni w rozterce

REAKTYWACJA DRUCIARNI?

Samorządowcy wadowickiej gminy kolejny raz będą rozpatrywać projekt uchwały umożliwiającej przekształcenie terenów przemysłowych, zajmowanych niegdyś przez firmę Bumar, w tereny handlowo-usługowe.


HAFTOWANE OBRAZY

Do 24 lutego w lanckorońskim Klubie Senior+ oglądać można wystawę „Obrazy igłą malowane”. Prezentowane są na niej obrazy Marii Tomczykiewicz, mieszkanki tej wioski. Nie zostały namalowane, lecz… wyhaftowane.

 

 

 

 

 

E-wydanie