Wydanie nr 50 z dnia 12.12.2019

Wadowice: znowu wrze wokół szpitala

DYREKTORKA WYLECIAŁA

Co kilka miesięcy wadowicki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej znajduje się w centrum uwagi. Ostatnio pełen gorzkich słów list otwarty do starosty i innych władz wystosowali jego pracownicy alarmując, że z lecznicy masowo zwalniają się lekarze. Reakcja była szybka. Głową zapłaciła za ten stan rzeczy dyrektor placówki Beata Szafraniec.

 


KSIĄDZ SZYDŁO ODCHODZI

Ksiądz Tymoteusz Szydło złoży w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę do papieża o przeniesienie do stanu świeckiego. Informuje o kryzysie wiary oraz plotkach i domysłach, które zdruzgotały jego reputację księdza.


Dąbrówka: zalążek turystyki nad Jeziorem Mucharskim

ZGODA I ZASTRZEŻENIA

Gmina Stryszów podpisała umowę z Wodami Polskimi na dzierżawę gruntu nad Jeziorem Mucharskim. To pierwsza zgoda wydana przez Wody Polskie na wykorzystanie w celach rekreacyjnych terenu położonego bezpośrednio nad Jeziorem Mucharskim.

 

 


Białka, Sułkowice: śmiertelne potrącenia

CZARNY PIĄTEK

Do dwóch tragedii doszło w piątek, 6 grudnia, w naszym regionie. W wypadkach komunikacyjnych życie straciły dwie osoby.


Maków: na leczenie potrzeba kolosalnej kwoty

OLAF WALCZY O ŻYCIE

Mały Olaf z Makowa Podhalańskiego trzeciego marca skończy trzy latka. Nie będą to jednak radosne urodziny. U chłopca niedawno wykryto zaawansowany stopień rzadkiego nowotworu, na który ciepią wyłącznie dzieci.

 

 

 

 

 

 

 


Jordanów: miało być taniej, a tymczasem…

ŚMIECI ZNÓW NAJDROŻSZE

12 miesięcy temu, niedługo po objęciu urzędu burmistrza Jordanowa, Andrzej Malczewski tłumaczył, dlaczego nowy samorząd musiał podnieść ponoszoną przez mieszkańców stawkę za wywóz śmieci z 10 na 17 zł i obiecywał wprowadzić program naprawczy, aby za rok ta opłata mogła być niższa. Efekt jego wdrożenia? Duża podwyżka, do 23 zł!


Niemcy dołożyli 60 milionów euro

KANCLERZ MERKEL W BYŁYM OBOZIE

Angela Merkel jest trzecią po Helmucie Schmidcie oraz Helmucie Kohlu niemiecką kanclerz, która odwiedziła były obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau. Z jej ust padło wiele ważnych słów, które powinny obiec cały świat.


Stryszawa: zaprotestowali przeciw podwyżkom czynszu

OSTRO O STAWKACH

Na terenie stryszawskiej gminy jest około 50 mieszkań komunalnych. Niedawno część mieszkańców lokali znajdujących się w stryszawskim Domu Nauczyciela pojawiła się na sesji Rady Gminy, by zaprotestować przeciwko drastycznej podwyżce wysokości czynszu, jakiej wprowadzenie kilka tygodni temu zasugerował radny Marian Łaciak.

 


Zaskoczenie w Suchej

ZMIANA W MUZEUM

Była matką założycielką suskiego Muzeum Miejskiego, bo tworzyła je od podstaw, a potem z zapałem mu szefowała. Barbara Woźniak niespodziewanie nie tylko nie ubiegała się o powołanie jej na kolejną kadencję, ale definitywnie zrezygnowała z pracy.

 

 

 

 

 


Spytkowice: gmina może być z niej dumna

SALA PIERWSZA KLASA

Od teraz goszczący na koncertach i innych imprezach kulturalnych organizowanych w Wiejskim Domu Kultury w Spytkowicach będą mogli podziwiać sceniczne występy w nieporównywalnie lepszych niż dotychczas warunkach. Wszystko dzięki oddaniu do użytku pierwszej na terenie tej gminy sali widowiskowo-teatralnej.

E-wydanie