Wydanie nr 41 z dnia 10.10.2019

Brzeźnica czeka, wicemarszałek obiecuje

DWORZEC JAK NOWY, A POCIĄGÓW NIE MA

W Brzeźnicy z przytupem oddano do użytku wyremontowany przez gminę budynek dworcowy, który jest sercem Centrum Komunikacji Zbiorowej. Tyle tylko, że do Brzeźnicy, jak i Spytkowic oraz Zatora nie docierają obecnie pociągi.

 

 

 

 

 

 

 

 


Szybowiec w Roczynach

NIE DOLECIAŁ DO CELU

Do poważnego wypadku, a być może i tragedii mogło dojść we wtorek, 1 października, w Roczynach. Udało się jej uniknąć jedynie dzięki opanowaniu i kunsztowi, jakim wykazał się pilot szybowca, zmuszony po południu do awaryjnego lądowania.

 

 

 

 

 

 

 


Dwory Drugie: Lenka niknie w oczach, liczy się czas

PRZEPĘDZIĆ „KRABA”

Wiele razy słyszeli, że powinni przygotować się na najgorsze, bo ich córeczka w każdej chwili może zasnąć i już się nie obudzić. Oni jednak nie wierzą w takie zakończenie, gdyż Lenka, jakby na przekór lekarzom, kurczowo trzyma się życia. Jest bardzo słaba, lecz ma dobry apetyt. Cierpi, ale się uśmiecha. I chce, aby zabrać „kraba” z jej głowy…

 

 

 


Radni zadecydują, czy przeprowadzić audyt

BASEN W NAPRAWIE DO NAPRAWY?

O fuszerkach, jakich mieli dopuścić się wykonawcy krytej pływalni w Naprawie, krążą legendy. Mieszkańcy okolicy opowiadają, że basen wymaga już kompleksowego remontu, choć od czasu jego oddania do użytku minęło niespełna dwa i pół roku. Aż tak źle nie jest, niemniej w obiekcie co jakiś czas wychodzą na jaw kolejne usterki…


Sucha Beskidzka: były opłaty, jest łańcuch

PARKING TYLKO DLA WIERNYCH

Spory zgryz mają od niedawna niektórzy uczniowie suskiego Zespołu Szkół im. W. Goetla oraz pracownicy pobliskiej firmy, którzy do szkoły i pracy docierają samochodami. Znajdujący się w sąsiedztwie przykościelny parking został nieoczekiwanie zamknięty dla osób postronnych.

 

 

 

 

 

 

 

 


Andrychów: wiedzieli nieliczni

PREZYDENT NA ODPUŚCIE

Ku zaskoczeniu wiernych uczestniczących w uroczystościach odpustowych w parafii św. Macieja w Andrychowie, w kościele przed sumą odpustową pojawił się prezydent RP Andrzej Duda.

 

 

 

 

 

E-wydanie