Wydanie nr 4 z dnia 30.01.2020

BY INNE AUSCHWITZ NIE SPADŁO Z NIEBA

W poniedziałek, 27 stycznia, oczy całego świata zwrócone były na Oświęcim, gdzie obchodzono 75. rocznicę wyzwolenia utworzonego przez Niemców obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Padło wiele ważnych słów. Oby nie na próżno…


Zmarł Stefan Jakubowski

SPOŁECZNIK, TURYSTA, BUDOWNICZY

W wadowickim szpitalu w wieku 86 lat zmarł andrychowianin Stefan Jakubowski, wieloletni radny Rady Powiatu Wadowickiego, działacz turystyczny, inicjator i budowniczy Sanktuarium Górskiego na Groniu Jana Pawła II.

 

 

 

 

 

 

 


Groźna Babia Góra

TURYŚCI W OPAŁACH

Zima w górach nie odpuszcza. Dlatego niedawna akcja prowadzona w bardzo złych warunkach atmosferycznych w rejonie Babiej Góry przez ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR powinna wielu turystom dać do myślenia.


Sucha: paragon z Biedronki nie wystarcza

PARKOWANIE Z MANDATEM

Niezwykle drogie okazały się dla mieszkanki powiatu suskiego niedawne zakupy w suskiej Biedronce. Gdy wróciła do pozostawionego na przysklepowym parkingu samochodu, znalazła za szybą wystawione przez prywatną firmę wezwanie do zapłacenia… 90 zł opłaty karnej. Na nic zdało się posiadanie przez nią paragonu!

 

 


Zniszczony dowód: cenny czy niepotrzebny?

ŚLEDZTWA NIE BĘDZIE

Blisko trzy lata minęły od głośnego wypadku drogowego w Oświęcimiu, w którym poszkodowana została ówczesna premier Beata Szydło. Oskarżony o jego spowodowanie 21-letni Sebastian Kościelnik wciąż jest sądzony. Tymczasem prokuratura po trwającym aż siedem miesięcy postępowaniu odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie zniszczenia materiałów dowodowych szczególnie ważnych dla obrońcy oświęcimianina.


Po derbowym racowisku

POSYPAŁY SIĘ ZARZUTY

Dla sześciu kibiców jesienna derbowa potyczka suskiej Babiej Góry z makowskim Halniakiem znajdzie swój finał w sądzie. To efekt urządzonego przez nich tzw. racowiska, które doprowadziło do uszkodzenia infrastruktury suskiego stadionu.

 

 

 


KRZYŻE (ZA) ZASŁUGI

Duże wyróżnienie spotkało niedawno zakonnika z Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Melchiora Cichego oraz wieloletniego prezesa Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej Stanisława Sypniewskiego. Z rąk wicewojewody Zbigniewa Starca otrzymali przyznane im przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę Krzyże Zasługi.

 

 


Lanckorona:

UTWORZĄ GMINNY ŻŁOBEK

Jeszcze kilka lat temu prowadzone przez gminy żłobki można było znaleźć jedynie w dużych miastach, ale z roku na rok ten stan rzeczy z wolna się zmienia. Wkrótce do gmin posiadających własny żłobek dołączy Lanckorona.


Osielec: w świątecznej atmosferze

NAGRODZENI SZOPKARZE

Choć Boże Narodzenie już za nami, świąteczna atmosfera za sprawą koncertów kolęd i pastorałek trwa do początku lutego. Jeden z większych miał miejsce ostatnio w kościele w Osielcu i był również okazją do nagrodzenia miejscowych szopkarzy.

 

E-wydanie