Wydanie nr 39 z dnia 29.09.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


154 km/h przez Inwałd! * „Żartowniś” z promilami * Znowu włamanie do myjni

OKRADAŁ PLEBANIE

Po wielu miesiącach śledztwa, policjantom udało się zatrzymać złodzieja, który okradł kilka plebanii w powiecie wadowickim. Natomiast w Suchej Beskidzkiej ponownie doszło do włamania na samoobsługowej myjni samochodowej.


TERMIN WYMIANY PIECÓW PRZESUNIĘTY

Po niezwykle długiej i burzliwej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego w Krakowie, radni większością głosów zdecydowali o zmianie tzw. uchwały antysmogowej i przesunięciu terminu na wymianę pieców pozaklasowych.


Lawina krytyki pod adresem Wód Polskich

JAK TO GOSPODARSTWO GOSPODARUJE?

Część radnych powiatu suskiego, w tym starosta Józef Bałos uważa, że Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przeprowadza na rzekach i potokach powiatu stanowczo za mało inwestycji.


GMINA ZEMBRZYCE: WIELKI KLOPS Z WODĄ

W ubiegłym tygodniu doszło do zanieczyszczenia wody z wodociągów „Leskowiec” i „Zembrzyce” w gminie Zembrzyce. Woda z tych dwóch sieci nie nadawała się ani do picia, ani nawet do mycia się!


WYBORY W ZYGODOWICACH

Na 27 listopada wojewoda małopolski Łukasz Kmita wyznaczył wybory uzupełniające do Rady Gminy Tomice w okręgu wyborczym nr 15, który obejmuje sołectwo Zygodowice.


MAMMA MIA – KONIEC LATA!

W Wadowicach oficjalnie pożegnano lato z ciekawymi koncertami, które, jak podkreślają organizatorzy, były pełne zaskakujących akcji. W trakcie wydarzenia można było wesprzeć chorego Oliwierka Komana z Wadowic.


RZEŹBY W STRYSZAWSKIM KOŚCIELE

Do 13 października w kościele św. Anny w Stryszawie Górnej można oglądać efekt konkursu rzeźbiarskiego „Patroni naszych kościołów”. Rzeźby, które dodają kolorytu urokliwemu kościołowi, przedstawiają św. Teresę od Dzieciątka Jezus.


ZMAGANIA NA TORZE W DOLINIE

W rozegranej w Rzykach czwartej, finałowej rundzie Pucharu Polski w konkurencji pumptrack znaczące role odgrywali reprezentanci wadowickiej Aquili.

 

 

 

E-wydanie