Wydanie nr 37 z dnia 15.09.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Łętownia: przygnieciony przez ciągnik * Podpalenie w Stanisławiu Górnym?

KAMIENIEM W SĘDZIEGO

Do skandalicznej sytuacji doszło w Juszczynie. 10 września rozgrywany był tam mecz klasy okręgowej, w którym Naroże Juszczyn przegrało z Halniakiem Targanice 2:3. Tuż po zakończeniu spotkania jeden z pseudokibiców rzucił kamieniem w sędziego liniowego i go zranił…


KRÓL KAROL 20 LAT TEMU W STRYSZOWIE

Nowy brytyjski król Karol III, jeszcze jako książę, przyjeżdżał do Polski czterokrotnie. Podczas jednej ze swoich wizyt zawitał do podwadowickiego Stryszowa, a było to ponad 20 lat temu.


PROTESTY NIE POMOGŁY. PSZOK POWSTANIE

Liczne pisma protestacyjne, petycje, spotkania z samorządowcami i politykami, a także kilkadziesiąt banerów wyjaśniających osobom postronnym powód protestu nie przyniosły oczekiwanego przez mieszkańców efektu. Na granicy Wadowic i Tomic powstanie Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów.


Z Krakowa do Brzeźnicy i Spytkowic

WIELKI POWRÓT POCIĄGÓW

Czy tym razem nie będzie falstartu? Spółka Koleje Małopolskie zapowiada uruchomienie od 1 października połączeń kolejowych z Krakowa do Przeciszowa przez Brzeźnicę, Spytkowice i Zator. Włodarze gmin mają nadzieję na spore zainteresowanie mieszkańców.


KONSULTACJE W LANCKORONIE

W niedzielę, 11 września, w gminie Lanckorona rozpoczęła się seria konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie wniosku o nadanie praw miejskich dla Lanckorony.


SKATEPARK JAK PO GRUDZIE

Są chęci do stworzenia i pieniądze, ale jak na złość nie ma chętnych do wykonania. Chodzi o budowę skateparku w Bystrej Podhalańskiej. Po ogłoszeniu kilku przetargów nie zgłosił się ani jeden wykonawca!


BIEGIEM PO ULICACH SUCHEJ BESKIDZKIEJ

Blisko dwieście osób stanęło na starcie biegu ulicznego w Suchej Beskidzkiej. Zawody ściągnęły nie tylko lokalnych pasjonatów biegania.

 

 

 

E-wydanie