Wydanie nr 32 z dnia 11.08.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Poczwórne zderzenie w Andrychowie * 12-tonowy blok na jezdni

WYCZYNY PIJANEGO 15-LATKA

Pijany 15-latek w Stryszawie najpierw pobił 46-letniego mężczyznę, któremu zabrał telefon, a potem awanturował się w sklepie, do środka którego wrzucił szklaną butelkę. Natomiast na tzw. „Starej Zakopiance” w Naprawie z przejeżdżającej ciężarówki zsunął się 12-tonowy betonowy blok, który służy jako obciążnik do dźwigu.


KOLEJNY POŚLIZG Z TUNELEM

Niestety, ta inwestycja nie ma szczęścia. Po raz kolejny nie został dotrzymany termin zakończenia budowy tunelu w Naprawie w ciągu drogi ekspresowej S7. Kolejny wyznaczono na czwarty kwartał tego roku.


REPATRIANCI ZAMIESZKAJĄ W ŁĘTOWNI

Pięcioosobowa rodzina polskiego pochodzenia z Kazachstanu jednak nie zamieszka w Osielcu. Władze gminy Jordanów przygotowują dla niej mieszkanie w Łętowni. Skąd taka zmiana?


ULICE OCHRZCZONE

Rada miejska Wadowic wprowadziła nazwy ulic w pięciu miejscowościach gminy. Decyzję samorządowców o nazwaniu ulic w Barwałdzie Dolnym, Kleczy Dolnej, Kleczy Górnej, Stanisławiu Górnym i Wysokiej poprzedziły konsultacje z sołtysami, radnymi i mieszkańcami.


Ważą się losy biblioteki w Zawoi Wilcznej

FILIA DO LIKWIDACJI?

Czy w najbliższym czasie zlikwidowana zostanie filia biblioteki w Zawoi Wilcznej? Pojawił się taki pomysł, który część radnych odebrała jako pozytywny.


NA ORGANACH I AKORDEONACH

W zabytkowym kościele w Lachowicach odbył się kolejny koncert w ramach 13. Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Był to już ostatni z tego cyklu.


Andrychowska defensywa zdemolowana

KALWARYJSKI DEBIUT I ZAWÓD

Padły pierwsze ligowe gole. Natomiast żadna drużyna z niższych klas rozgrywkowych nie przedarła się do czwartej rundy w Piłkarskim Pucharze Polski.

 

 

 

E-wydanie