Wydanie nr 31 z dnia 4.08.2022

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Auto skradzione dwa razy * Klient-złodziej w restauracji

PODPALENIE W ŁĄCZANACH?

17-latek dwa razy ukradł… to samo seicento. Ale już za drugim razem, wraz z 18-letnim kolegą, przemalował pokrywę silnika, by nikt nie poznał auta… Wydarzyło się to w Zawoi. Natomiast w Łączanach doszło do groźnego pożaru budynku gospodarczego.


STOŁÓWKA DO REMONTU. KUCHARKI BOJĄ SIĘ O PRACĘ

Kilka kobiet, które prowadzi stołówkę w Szkole Podstawowej w Jordanowie, obawia się, że po zakończeniu remontu może stracić jedyne źródło dochodu.


ZGRZYTY NA LINII BUDZÓW – POLICJA

Nie układa się współpraca radnych gminy Budzów z powiatową policją w Suchej Beskidzkiej. Tym razem poszło o… zaproszenie na posiedzenie Komisji Rewizyjnej.


PROBLEMY Z WIEŻĄ

Trwają przygotowania, na razie przetargowe, do budowy drewnianej wieży widokowej na Hajdówce w Jordanowie, o wysokości 18 metrów. Ale problemów nie brakuje.


OBJAZDOWY DOM KULTURY

Ekran z prześcieradła zawieszony w strażackiej remizie i terkocący projektor kina objazdowego już dawno przeszły do historii. Jednak idea „objazdowej kultury” nie umarła.


ŚWIĘTO W DESZCZU

Uroczystość przekazania do użytkowania nowych obiektów sportowo-rekreacyjnych na stadionie MKS-u Kalwarianka oraz liczne imprezy w ramach Święta Gminy Kalwaria Zebrzydowska przeprowadzono pod płaczącym niebem.


ZŁOTE GODY W GMINIE BYSTRA-SIDZINA

Czternaście par małżeńskich z gminy Bystra-Sidzina zostało uhonorowanych z okazji 50-lecia wspólnego życia, czyli złotych godów.


W słońcu i pod parasolami

CZARODZIEJE ROWERÓW

W ostatnich dniach lipca w Wadowicach gościli nastoletni mistrzowie trialu rowerowego z całego świata. Kawiarniane ogródki wypełniły się po brzegi, na ulicach miasteczka dominowały języki obce, a większość rozmów dotyczyła kaprysów aury.

 

 

 

E-wydanie