Wydanie nr 3 z dnia 23.01.2020

Toporzysko:

ZGINĘŁA W PŁOMIENIACH

Dramat rozegrał się w poniedziałkowy (20 stycznia) wieczór w Toporzysku. W pożarze domu jednorodzinnego zginęła jego właścicielka.


Sucha: Rajdimpex upadł, miasto straciło

PRZEPADŁO SPORO KASY

Ponad 106,9 tys. zł był winien Suchej Beskidzkiej działający przez lata na jej terenie Rajdimpex, zajmujący się przetwórstwem owoców i warzyw. Teraz stało się jasne, że stolica powiatu suskiego nie odzyska z tej kwoty nawet złotówki.


Stawki, które budzą emocje

NASZE DROGIE ŚMIECI

Rachunki za odbiór odpadów z dnia na dzień zaczęły solidnie drenować kieszenie. W których gminach poszybowały najbardziej i komu najbardziej doskwierają?

 

 

 

 


Ekolodzy kontra drogowcy

WAŻNA DROGA NA WOKANDZIE

Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę na planowany przebieg tzw. Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.


Gmina Kęty: strażnicy miejscy sprawdzą każdy dom

TABLICZKI DO KONTROLI

W gminie Kęty ruszają kontrole oznakowania budynków. Do końca kwietnia strażnicy miejscy mają odwiedzić wszystkie domy i sprawdzić, czy każdy został wyposażony w tabliczkę adresową.

 

 

 

 


Gmina Kalwaria: gminna komunikacja – utrzymana

DUŻE KOSZTY I KOLEJNA LINIA

Kilka miesięcy temu w ramach pilotażu została utworzona na terenie gminy kalwaryjskiej sieć komunikacji gminnej. Wiadomo już, że także w tym roku będzie ona funkcjonowała i będzie składała się nie z trzech, a czterech linii.


Wadowice: festiwal pasjonatów

FAGOT W ROLI GŁÓWNEJ

W drugi weekend stycznia w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach fagoty rozbrzmiewały od rana do późnego wieczoru.

 

 

 

 

 

 

E-wydanie