Wydanie nr 20 z dnia 21.05.2020

W powiatach suskim i oświęcimskim nowe zachorowania,
w wadowickim epidemia wygasa

PRZEŁAMYWANIE STRACHU

Choć już chyba każdy przyzwyczaił się do życia w dobie koronawirusa, to wciąż wiele osób żywo reaguje na nowe przypadki zakażeń, jak i ozdrowień. Coraz bardziej budzi się do życia gospodarka, gdyż rząd odmraża kolejne jej branże, ale niemniej z zachowaniem dużych obostrzeń. Jednocześnie planuje dopłacać do… wakacji, ale tylko tych krajowych.


Lachowice: strażacy gasili, policjanci… wąchali

OGIEŃ I NARKOTYKI

Strażacko-policyjna interwencja przeprowadzona 12 maja na lachowickim osiedlu Mączne ma po części podłoże kryminalne. Była to jedna z najbardziej nietypowych, a wręcz sensacyjnych akcji w regionie w ostatnich miesiącach.


Kęty: takiego pożaru jeszcze nie gasili

PŁOMIENIE Z… WYGASZACZA EKRANU

Do nietypowej interwencji doszło niedawno na jednym z osiedli w Kętach. Policjanci i strażacy ruszyli do pożaru mieszkania. Na szczęście okazało się, że mieszkańcy bloku byli bezpieczni. Płomienie okazały się… wirtualne.

 

 

 

 

 


Kasę zbierał, wydał na inny cel i jest… niewinny

ŚLEDCZY ODPUŚCILI

Zakończyła się wreszcie sprawa głośnej zbiórki pieniędzy na zakup „nowego” fiata seicento dla oświęcimianina oskarżanego o spowodowanie kraksy z udziałem byłej premier Beaty Szydło. Śledczy już drugi raz uznali, że pochodzący z Suchej Beskidzkiej organizator zbiórki, choć nie przekazał środków na deklarowany cel, nie dopuścił się przestępstwa.


Andrychów: gorące spory o szkołę

LIKWIDACJA BEZ BURZENIA

Mimo że uczniowie nadal będą chodzić do tego samego budynku, a lekcje będą prowadzić ci sami nauczyciele, zamknięcie „Trójki” wywołuje w Andrychowie gorące spory.


Lanckorona: turyści znów zjeżdżają i parkują gdzie popadnie

WÓJT APELUJE

Poluzowanie obostrzeń wprowadzonych w związku z koronawirusem spowodowało, że więcej osób zaczęło wychodzić z domów i coraz częściej urządzają sobie bliższe i dalsze wycieczki. Ruch zapanował między innymi w urokliwej Lanckoronie, co spotkało się ze zdecydowaną reakcją ze strony wójta.


W Wadowicach tylko namiastka

TARGOWANIE Z PRZESZKODAMI

Gdy ogłoszono pandemię koronawirusa, włodarze wielu miast zamknęli miejskie targowiska. Sytuacja stopniowo wraca do normy, jednak na swobodne handlowanie trzeba jeszcze poczekać, co wielu osobom się nie podoba.

 

E-wydanie