Wydanie nr 10 z dnia 12.03.2020

Koronawirus coraz bliżej

CZUJNOŚĆ, HIGIENA, ĆWICZENIA

W Polsce odnotowywane są kolejne przypadki zachorowań na koronawirusa. Władze wojewódzkie przygotowują się na gwałtowny wzrost liczby chorych. W szpitalach wprowadzono niemal całkowite zakazy odwiedzin. Przestają działać szkoły.

 

 


Wadowice: w Domu Pomocy

SCENY GROZY

We wtorek, 10 marca, mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się w wadowickim Środowiskowym Domu Pomocy przy ul. Emilii i Karola Wojtyłów. Jeden z pacjentów rzucił się z nożem na dwie inne kobiety, poważnie raniąc jedną z nich.


Izdebnik: na spotkanie w sprawie masztu przyszły tłumy, bo…

NIE CHCĄ TEJ BUDOWY

Tłumy przybyły niedawno do Domu Strażaka w Izdebniku na spotkanie informacyjne dotyczące wpływu masztów telefonii komórkowej na ludzkie zdrowie. Spółka P4 planuje postawić taki maszt na terenie tej wioski, co już teraz budzi sprzeciw mieszkańców.


Sułkowice: rodzice walczą o sprawność synka

JEDEN CUD TO ZA MAŁO

Gdy Miłoszek śpi, wygląda jak zupełnie zdrowe dziecko. Ale chłopiec, choć ma dopiero roczek, przeszedł więcej niż niejeden człowiek w podeszłym wieku. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie, on jednak okazał się silniejszy niż sądzili…

 

 

 

 


Andrychów: małopolska kurator oświaty przeciwko łączeniu szkół

WAŻĄ SIĘ LOSY „TRÓJKI”

Przyszłość Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Noblistów w Andrychowie nie jest jeszcze przesądzona. Małopolska kurator oświaty negatywnie zaopiniowała jej planowaną likwidację, natomiast burmistrz odwołał się od tego postanowienia do ministra edukacji narodowej.


Sucha: skorzystają nie tylko sportowcy

DOMKI FIŃSKIE DO LAMUSA

Spora część terenu Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji – Babia Góra ponownie stała się placem budowy. Rozpoczął się na nim pierwszy etap wznoszenia zaplecza sportowego z bazą hotelową, biurową i gastronomiczną.

 

 

 

 


Wadowice: radny alarmuje

MISTRZ NISZCZEJE!

Od ponad pół wieku przed budynkiem wadowickiego Liceum Ogólnokształcącego na wysokim postumencie stoi popiersie Emila Zegadłowicza. Upływający czas wyraźnie odciska na rzeźbie piętno.

 

 

 

 

 

 

 


Sucha: zapomniany cmentarz zyskał nowy wygląd

CHOLERNE – MIEJSCE ZADUMY

Niemal 76 tys. zł kosztowały prace związane z przebudową miejsca pamięci, jakim jest suski cmentarz choleryczny. Dzięki niej zapomniany i zaniedbany do niedawna skrawek zagajnika na zboczu stoku Cholerne zyskał nowy wygląd.

 

 

 

 


Choć strażnicy grzebią w popielnikach…

GMINA ANDRYCHÓW TONIE W SMOGU

W słoneczną, bezwietrzną pogodę ze wzgórz wznoszących się nad Andrychowem wyraźnie widać wiszącą nad dolinami warstwę szarej, lekko żółtawej mgły. Niewiele lepiej wygląda sytuacja w otaczających Andrychów wioskach.

E-wydanie