Wydanie nr 29 z dnia 22.07.2021

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


KRAKSY I GANG PALIWOWY

Lato w pełni, lecz policjanci, strażacy i ratownicy medyczni o wakacyjnym wypoczynku nie mają co marzyć. Na urlop nie wyjechali bowiem złodzieje i drogowi piraci.


Sucha Beskidzka: jaka sytuacja finansowa szpitala?

NA MINUSIE, ALE…

Ponad 221 tys. zł to strata finansowa, jaką poniósł Zakład Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej w 2020 roku. Dyrektor Marek Haber przyznaje, że spodziewano się znacznie większej straty. Martwić może jednak dość wysokie ogólne zadłużenie placówki.


JAK SPISALI SIĘ NASI MATURZYŚCI?

Znakomicie spisali się maturzyści z powiatu wadowickiego. Osiągnęli zdawalność powyżej średniej w Polsce. Gorzej poszło uczniom z powiatu suskiego, ale na uwagę zasługuje zdawalność z matematyki, która była wyższa niż średnia krajowa.


Maków Podhalański: ruszył budżet obywatelski

W LIPCU PROJEKTY

Do końca lipca mieszkańcy Makowa Podhalańskiego mogą składać wnioski z własnymi projektami do budżetu obywatelskiego na 2022 rok.


Jordanów: w dawnym ratuszu

CENTRUM OTWARTE!

W Jordanowie otwarto Centrum Aktywizacji i Integracji Mieszkańców, które powstało w odrestaurowanym budynku dawnego ratusza i sądu grodzkiego przy Rynku.


Maratończycy na rowerach

PRZEZ WIOSKI, PRZEŁĘCZE I BURZE

Kilkudziesięciu zawodników wyruszyło wczesnym rankiem na małopolskie drogi, by walczyć o kolarskie punkty w ultramaratonie „Małopolska 500-tka”. Najszybsi dotarli do celu w niespełna 18 godzin.

 

 

 

E-wydanie