Wydanie nr 19 z dnia 13.05.2021

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Falstart w Andrychowie

SZCZEPIENIA W HALACH I DOMACH KULTURY

W naszym regionie ruszyły punkty szczepień powszechnych. Wyjątkiem jest zapowiadany na wtorek, 11 maja, nowy punkt masowy w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, który nie został uruchomiony z powodu braku szczepionek…


Odwiedził strażaków

PREZYDENT W MAKOWIE

W jednostce OSP Maków Podhalański Dolny z krótką wizytą zjawił się w piątek, 7 maja, prezydent Andrzej Duda.


Jordanów: ukrócić nieporządki

„SZACHY” Z FLASZKĄ

Wielu mieszkańców Jordanowa skarży się, że po rewitalizacji Rynku niektóre jego miejsca są zaśmiecone, z pozostałościami po libacji alkoholowej. Jednym z nich jest nowy ogródek szachowy tuż za budynkiem Urzędu Miasta.


Młodzież buduje

M1 DLA JEŻY

Za materiał i szkolenia płaciła Unia Europejska, a młodzież w pocie czoła cięła, strugała, skręcała i zbijała. W ostatnich dniach kwietnia efekt pracy przekazano kolczastym mieszkańcom bulwarów nad Skawą w Wadowicach.


Ciemne boisko, ciasnota w szkole

GRZECHYNIA JAK DRUGI SORT?

Sporo uwag ma radny Kazimierz Polak do burmistrza Makowa Podhalańskiego Pawła Sali o to, jak traktowana jest Grzechynia. Zdaniem radnego, jego wioska jest pomijana, traktowana po macoszemu, a dzieci stamtąd traktowane jak drugi sort.


SREBRNA AQUILA

W rozegranych w Nisku (woj. podkarpackie) zawodach rowerowych czołowe role odegrali reprezentanci wadowickiej i stryszowskiej Aquili.

 

 

Wydanie nr 18 z dnia 6.05.2021

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Szpitale powoli przywracają normalność

ŁÓŻEK COVIDOWYCH JUŻ MNIEJ

Przed kilkoma dniami zmniejszono liczbę łóżek covidowych w szpitalach w Suchej Beskidzkiej i Wadowicach. Dzięki temu udało się poszerzyć, a właściwie częściowo przywrócić liczbę łóżek na niektórych oddziałach.


Nie wszyscy się cieszą…

KASA NA DROGI

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg przekaże blisko 19 mln zł na remonty i budowę dróg w powiecie wadowickim. W Wadowicach ma powstać nowy trakt – ulica Spółdzielców zostanie przedłużona do skrzyżowania Alei Matki Bożej Fatimskiej z ulicą Poprzeczną (budynki przekreślone na zdjęciu zostaną wyburzone).


PO ŚLUBIE

Były starosta wadowicki Jacek Jończyk oraz była wicestarosta Marta Królik zawarli związek małżeński. O wydarzeniu poinformowali w mediach społecznościowych sami nowożeńcy.


Czy gmina Zawoja „rozwiedzie się” ze spółką?

NIEWYPAŁ Z KORONĄ

Spółka Korona Ziemi wystawiła na sprzedaż budynki po nieudanej inwestycji z Centrum Górskim Korona Ziemi w Zawoi. Dzisiaj mieszkańcy miejscowości nie kryją, że zamiast hitu wyszedł wielki kit. Także wójt Marcin Pająk mówi, że spółka Korona Ziemi to niewypał. Co zatem zamierza zrobić dalej gmina Zawoja ze swoimi udziałami w spółce?


Miniaturę odrestaurowali uczniowie

MAKIETA JAK NOWA

Stojąca przed budynkiem Urzędu Miasta w Suchej Beskidzkiej miniatura Zamku Suskiego zyskała nowy, odświeżony wygląd.


Tym razem bez rodziców i dziadków

MALI PATRIOCI

Pandemia nie przeszkodziła starszakom z Przedszkola „Bajka” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Choczni w uczczeniu Dnia Flagi oraz święta Konstytucji 3 maja.


GRAJĄ PANOWIE, GRAJĄ PANIE…

Czwartoligowcy z Ryczowa nie zachowali bliskiego kontaktu z liderem. Nie popisali się również ligowcy spod Pańskiej Góry.

 

 

Wydanie nr 17 z dnia 29.04.2021

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZGINĘLI PIESI

Za nami bardzo niespokojny tydzień. Pod kołami auta zginęli przechodnie, pojazdy wypadały z jezdni, policjanci ujawnili narkotyki, nie dała o sobie zapomnieć Babia Góra.


W Wadowicach i Suchej Beskidzkiej

TESCO ZAMYKA SKLEPY

Po Wadowicach, sieć Tesco zamyka teraz supermarket w Suchej Beskidzkiej. A w kolejce do zamknięcia są jeszcze trzy kolejne placówki w naszych powiatach.


Gmina Budzów:

GAZOWE OBAWY

Polska Spółka Gazownictwa rozpoczyna przygotowania do budowy sieci gazowniczej w gminie Budzów. U samorządowców pojawiają się obawy, bo mieszkańcy zaczynają się wahać, czy będzie to dla nich opłacalne. Z kolei mieszkańcy zastanawiają się, czy gmina dopłaci do wymiany pieców.


Psie problemy w Grzechyni, Juszczynie i Kojszówce

BIEGAJĄ LUZEM I… ROBIĄ KUPY

Wielu mieszkańców sołectw gminy Maków Podhalański coraz bardziej narzeka na wałęsające się w ich wioskach psy. Ludzie wskazują, że często są one agresywne wobec pieszych, zwłaszcza dzieci. Inni dodają, że kłopotem są psie odchody na chodnikach.


Liderzy trzymają się mocno

GOLE PO DŁUGIEJ PRZERWIE

Po pięciomiesięcznej przerwie, na piłkarskie murawy wybiegli futboliści.

 

 

E-wydanie