Wydanie nr 28 z dnia 15.07.2021

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wypadek pilarza ● Akcje po potężnej burzy

ZDERZENIA, DACHOWANIA

W minionym tygodniu auta co rusz lądowały w rowach, sporo pracy dostarczyły ratownikom przewalające się nad Beskidami burze, nie brakowało szoferów z promilami.


Jaszczurowa: jest recepta na opustoszały gmach

KOŁCZAN W TORNISTRZE?

Największa szkoła w gminie mucharskiej świeci pustkami. W placówce, mogącej pomieścić w komfortowych warunkach 300 uczniów, uczą się tylko 62 osoby. Od września sytuacja ma ulec częściowej poprawie.


Wadowice: przez przepisy i procedury…

ZNISZCZONE DŁONIE POETY

Już nie raz alarmowaliśmy na łamach o postępującej degradacji pomnika Emila Zegadłowicza w Wadowicach. Okazuje się, że renowację wstrzymuje… wpisanie obiektu na listę zabytków.


Maków: obiekty sportowe dla gminy?

HALNIAK PROPONUJE

Zarząd klubu Halniak Maków Podhalański chciałby, aby gmina przejęła na własność budynek i obiekty sportowe. Co na to władze samorządowe?


Z polskiego i matematyki powyżej średniej krajowej!

WIEDZA W PROCENTACH

Jest za co pochwalić ósmoklasistów z powiatu suskiego, a tym bardziej wadowickiego. Z egzaminu z języka polskiego i matematyki osiągnęli lepsze wyniki od średniej w Polsce. A jak poszedł język angielski?


Tylko dla twardzieli…

BIEGIEM PRZEZ BESKIDY

Blisko trzysta osób stanęło do rywalizacji w Wadowickich Biegach Górskich. Do wyboru były trzy dystanse, a każdy z nich wymagał żelaznej kondycji.

 

 

 

 

E-wydanie