Wydanie nr 19 z dnia 13.05.2021

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Falstart w Andrychowie

SZCZEPIENIA W HALACH I DOMACH KULTURY

W naszym regionie ruszyły punkty szczepień powszechnych. Wyjątkiem jest zapowiadany na wtorek, 11 maja, nowy punkt masowy w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, który nie został uruchomiony z powodu braku szczepionek…


Odwiedził strażaków

PREZYDENT W MAKOWIE

W jednostce OSP Maków Podhalański Dolny z krótką wizytą zjawił się w piątek, 7 maja, prezydent Andrzej Duda.


Jordanów: ukrócić nieporządki

„SZACHY” Z FLASZKĄ

Wielu mieszkańców Jordanowa skarży się, że po rewitalizacji Rynku niektóre jego miejsca są zaśmiecone, z pozostałościami po libacji alkoholowej. Jednym z nich jest nowy ogródek szachowy tuż za budynkiem Urzędu Miasta.


Młodzież buduje

M1 DLA JEŻY

Za materiał i szkolenia płaciła Unia Europejska, a młodzież w pocie czoła cięła, strugała, skręcała i zbijała. W ostatnich dniach kwietnia efekt pracy przekazano kolczastym mieszkańcom bulwarów nad Skawą w Wadowicach.


Ciemne boisko, ciasnota w szkole

GRZECHYNIA JAK DRUGI SORT?

Sporo uwag ma radny Kazimierz Polak do burmistrza Makowa Podhalańskiego Pawła Sali o to, jak traktowana jest Grzechynia. Zdaniem radnego, jego wioska jest pomijana, traktowana po macoszemu, a dzieci stamtąd traktowane jak drugi sort.


SREBRNA AQUILA

W rozegranych w Nisku (woj. podkarpackie) zawodach rowerowych czołowe role odegrali reprezentanci wadowickiej i stryszowskiej Aquili.

 

 

E-wydanie