Wydanie nr 18 z dnia 6.05.2021

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Szpitale powoli przywracają normalność

ŁÓŻEK COVIDOWYCH JUŻ MNIEJ

Przed kilkoma dniami zmniejszono liczbę łóżek covidowych w szpitalach w Suchej Beskidzkiej i Wadowicach. Dzięki temu udało się poszerzyć, a właściwie częściowo przywrócić liczbę łóżek na niektórych oddziałach.


Nie wszyscy się cieszą…

KASA NA DROGI

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg przekaże blisko 19 mln zł na remonty i budowę dróg w powiecie wadowickim. W Wadowicach ma powstać nowy trakt – ulica Spółdzielców zostanie przedłużona do skrzyżowania Alei Matki Bożej Fatimskiej z ulicą Poprzeczną (budynki przekreślone na zdjęciu zostaną wyburzone).


PO ŚLUBIE

Były starosta wadowicki Jacek Jończyk oraz była wicestarosta Marta Królik zawarli związek małżeński. O wydarzeniu poinformowali w mediach społecznościowych sami nowożeńcy.


Czy gmina Zawoja „rozwiedzie się” ze spółką?

NIEWYPAŁ Z KORONĄ

Spółka Korona Ziemi wystawiła na sprzedaż budynki po nieudanej inwestycji z Centrum Górskim Korona Ziemi w Zawoi. Dzisiaj mieszkańcy miejscowości nie kryją, że zamiast hitu wyszedł wielki kit. Także wójt Marcin Pająk mówi, że spółka Korona Ziemi to niewypał. Co zatem zamierza zrobić dalej gmina Zawoja ze swoimi udziałami w spółce?


Miniaturę odrestaurowali uczniowie

MAKIETA JAK NOWA

Stojąca przed budynkiem Urzędu Miasta w Suchej Beskidzkiej miniatura Zamku Suskiego zyskała nowy, odświeżony wygląd.


Tym razem bez rodziców i dziadków

MALI PATRIOCI

Pandemia nie przeszkodziła starszakom z Przedszkola „Bajka” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Choczni w uczczeniu Dnia Flagi oraz święta Konstytucji 3 maja.


GRAJĄ PANOWIE, GRAJĄ PANIE…

Czwartoligowcy z Ryczowa nie zachowali bliskiego kontaktu z liderem. Nie popisali się również ligowcy spod Pańskiej Góry.

 

 

E-wydanie