Wydanie nr 1 z dnia 9.01.2020

Chcą, by maszt stanął w innym miejscu

BUNT W WOŹNIKACH

Mieszkańcy Woźnik protestują przeciwko powstaniu stacji bazowej telefonii komórkowej przy ulicy Grudki w ich wsi. Jak zapewniają, nie sprzeciwiają się samej budowie masztu, a jedynie jego lokalizacji w pobliżu domów mieszkalnych i podstawówki. Boją się bowiem o zdrowie dzieci i osób starszych.


Łętownia: płonęła stodoła i dom

OGIEŃ SZALAŁ NOCĄ

Trwa szacowanie strat i ustalanie przyczyny pożaru budynku gospodarczego i domu, który w czwartek, 2 stycznia, wybuchł w Łętowni.

 

 

 

 


Sucha: radni powiatowi o intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski

NIE POPARLI PETYCJI

Z niecodzienną sprawą zmierzyli się ostatnio suscy radni powiatowi. Zajęli się petycją rabczańskiej adwokat Renaty Sutor, która poprosiła o… poparcie w formie uchwały skierowanej do Konferencji Episkopatu Polski jej wniosku o „dokonanie pełnej intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski”.


Maków: pieniądze dla Olafka spłynęły błyskawicznie

DALIŚCIE NADZIEJĘ!

Cuda się zdarzają, i to bynajmniej nie tylko za sprawą świętych. Potrafią ich dokonać zwykli ludzie – ci wszyscy, którzy są wrażliwi na ludzką krzywdę. Takich osób nie brakuje wśród naszych czytelników. Dzięki nim chory na śmiertelną chorobę Olafek Malik z Makowa Podhalańskiego ma szansę na wyleczenie.

 

 

 

 

 


Z pomocą młodzieży i seniorów

PARKOWCY ZADBALI O… PSZCZOŁY

Pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego skupiają się nie tylko na swoim „podwórku”. Regularnie angażują się w inicjatywy realizowane poza terenem parku, a niekiedy są nawet ich pomysłodawcami. Tak też było z projektem „Dla babiogórskich zapylaczy”.

 

 

 


Chodzi nie tylko o pieniądze

CZY W ZAWOI POWSTANIE ŻŁOBEK?

Na terenie gminy Zawoja są szkoły, przedszkola, ale gmina nie doczekała się żłobka. Ostatnio z wnioskiem o jego utworzenie do władz gminy zwróciło się Towarzystwo Przyjaciół Zawoi. Wójt gminy Marcin Pająk nie mówi „nie”, ale…


Gmina Jordanów może być z niego dumna

DZIESIĘCIOLATEK VOX ALTISONO

Burzliwe były początki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie chóru kameralnego „Vox Altisono”. Przetrwał jednak próbę czasu i niedawno świętował 10-lecie. Z tej okazji dał w Osielcu znakomity koncert.


Juszczyn: wirówkę już mają

MARZĄ O HUŚTAWCE

O niewielkie, ale jakże pomocne urządzenie wzbogacił się juszczyński Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy. Dyrekcja i pracownicy czynią już starania o kolejną rzecz, która sprawi wychowankom dużo frajdy, a zarazem ma właściwości lecznicze.

 

 

E-wydanie