Wydanie nr 40 z dnia 06.10.2022

KRZYK ROZPACZY PRZEDSIĘBIORCÓW. BOJĄ SIĘ O SWOJE BIZNESY

Jeśli nic się nie zmieni, ulice Bielska-Białej opustoszeją – ostrzegają właściciele biznesów w centrum miasta. Mówią, że działają już na skraju opłacalności, myślą o likwidacji działalności. Inflacja oraz koszty prądu i gazu rosną w zastraszającym tempie. Nadziei upatrują w samorządzie, licząc na obniżki czynszu i podatku od nieruchomości. – Jedziemy z miastem na jednym wózku. Jeśli nas nie będzie, miasto też wiele straci – wskazują.


CZY BAĆ SIĘ SKAŻENIA? KILKA GODZIN NA WYDANIE LEKARSTWA

38 szkół, w których organizowane są wybory, odpowiadać będzie za dostarczenie mieszkańcom Bielska-Białej jodku potasu w przypadku skażenia radioaktywnego. Miasto otrzymało blisko 220 tys. tabletek. Na wydanie lekarstwa będzie tylko kilka godzin.
Decyzja zapadła przed weekendem na posiedzeniu ścisłego kierownictwa magistratu.


ZIMY JESZCZE NIE MA, A W SZCZYRKU JUŻ SĄ KORKI

Kierowcy wybierający się do Szczyrku muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami w ruchu. Trwa remont kilkukilometrowego odcinka głównej drogi przecinającej tę miejscowość. Prace prowadzone są od ronda w Buczkowicach aż do ulicy Uzdrowiskowej w centrum Szczyrku.


POŚLIZG NA ŁOWIECKIEJ. WSZYSTKO PRZEZ GAZ

Przebudowa ulicy Łowieckiej to obecnie jedna z największych inwestycji drogowych prowadzonych w Bielsku-Białej. Prace miały zakończyć się już pod koniec sierpnia, tymczasem środkowy odcinek drogi wciąż jest kompletnie rozkopany. Co się dzieje?


BLIŻEJ MODERNIZACJI DWORCA W CZECHOWICACH. WYŁONIONO WYKONAWCĘ

Wyłoniono wykonawcę przebudowy dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach. Zostało nim Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego SA. Prace mają kosztować 47 milionów złotych. 29 września PKP SA poinformowało o wyborze najkorzystniejszej oferty na realizację oczekiwanej od kilkunastu lat inwestycji. Kryterium wyboru była cena.


DZIKI W MIEŚCIE. SPACERUJĄ SOBIE W ŚWIETLE KSIĘŻYCA

Dziki w Bielsku-Białej czują się coraz pewniej. Ostatnio zryły nawet grządki u bielskiej radnej. Wystraszona i oburzona napisała więc interpelację do prezydenta miasta postulując, żeby dziki nie spacerowały po mieście niczym turyści po ulicach miasta.


SAKRAMENT POŻEGNANIA Z RELIGIĄ. UCIECZKA MŁODYCH Z KOŚCIOŁA

W bielskich szkołach ponadpodstawowych uczy się ponad 10 tysięcy młodych ludzi. Więcej niż jedna trzecia nie chodzi na lekcje religii. Dokładne dane wyglądają tak: liczba uczniów w bielskich szkołach ponadpodstawowych – 10300. Z tego na religię nie uczęszcza 35 procent. Zainteresowanie zajęciami z etyki, które można wybrać zamiast religii, też jest minimalne.


SPRAWCZA MOC UCZUĆ. KONCERT DLA BARBARY BIELACZYC

Uczucia mają niekiedy dużą moc sprawczą. Można się było o tym przekonać w sobotni wieczór, 1 października, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Grono artystycznych wychowanków Barbary Bielaczyc zorganizowało dla niej wzruszający koncert charytatywny.


KAMIENIE POMALOWANE NA CZARNO. OSZUSTWA NA WĘGLU

Sezon grzewczy oraz problemy z zakupem węgla to okazja dla oszustów. Przestępcy stosują różne metody działań – zamieszczają w internecie oferty węgla od nieistniejących firm, pobierają zaliczki i znikają, a nawet sprzedają pomalowane na czarno kamienie. Wszystko po to, aby wyłudzić pieniądze od osób chcących zakupić opał.