Wydanie nr 25 z dnia 23.06.2022

 

SĄDOWA BATALIA W BULWERSUJĄCEJ SPRAWIE.

DWA ZRUJNOWANE ŻYCIA

Niepotrzebna sprzeczka zrujnowała w jednej chwili życie dwóm młodym mężczyznom. Przekreśliła ich plany na przyszłość, odebrała marzenia. Cierpią ich rodziny i bliscy. Jeden może już nigdy nie odzyskać pełni zdrowia, a drugi trafić do więzienia na długie lata.


OD NAGŁEJ I NIESPODZIEWANEJ SEKSAFERY

ZACHOWAJ MNIE PANIE

Znany, wpływowy i kontrowersyjny polityk – Stanisław Pięta – zniknął z życia publicznego po ujawnieniu przez media seksafery z jego udziałem. Gdzie się zaszył? Czym się teraz zajmuje?


SPECJALIŚCI OD SIEDMIU BOLEŚCI

Dwie uczennice zderzyły się głowami na lekcji WF-u. Parę godzin później jedna z nich przeszła operację ratującą życie. A potem jeszcze jedną. Szkolna komisja powypadkowa uznała, że wypadek nie miał z tym nic wspólnego. Specjaliści od medycyny?! Wracamy do sprawy, którą ujawniliśmy w „Kronice”.


SPÓŹNIENIE KONSERWATORA. CZY TO BEZ ZNACZENIA?

Czy kamienica przy ulicy Cyniarskiej 13 była cennym zabytkiem, na którym rzeczywiście zależało konserwatorowi? W bielskim ratuszu mają wątpliwości, wskazując, że pismo zabraniające jej zniszczenia wpłynęło do urzędu niemal dwa tygodnie po wyburzeniu.


KOLEJNA ŚMIERĆ W STALOWNIKU

We wtorek, 21 czerwca, w wyniku upadku z dużej wysokości śmierć na miejscu poniósł 17-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Wszystko wskazuje na to, że młody mężczyzna targnął się na swoje życie, wyskakując z budynku Stalownika w Bielsku-Białej.


ROK PÓŹNIEJ, A MOŻE WIĘCEJ. FATUM NAD INWESTYCJĄ

Mieszkania komunalne przy ul. Wapiennej i Solskiego powstaną z nawet 12-miesięcznym opóźnieniem. Miasto wypowiada umowę firmie, która od blisko roku realizowała budowę ponad 200 mieszkań. Co dalej z budową osiedla?


CZEKA NAS REWOLUCJA NA DROGACH

Po drogach – również tych na Podbeskidziu – jeździ coraz więcej samochodów elektrycznych. To jednak nie znaczy, że dużo. Tymczasem już za kilkanaście lat w Unii Europejskiej będzie można sprzedawać wyłącznie pojazdy zeroemisyjne.


ZABLOKOWAŁ ORLENY

Mam taki postulat, by rząd i jego ludzie w spółkach Skarbu Państwa zrezygnowali na jakiś czas z premii i bonusów. Powinni przemyśleć każdą złotówkę – Kronika rozmawia z Szymonem Twardakiem, pomysłodawcą „akcji awaryjnych” przeciw wysokim cenom paliw.


WOLNOĆ TOMKU W SWOIM DOMKU.

ALE NIE W NASZYM OGRODZIE

Na terenie ogrodu przy wpisanej do rejestru zabytków willi w centrum miasta (Krasińskiego 26), wydzielono ogródki działkowe. Mieszkańcy willi skarżą się na mężczyznę, który dzierżawi jeden z nich. On odpowiada, że to zawiść.