Wydanie nr 14 z dnia 8.04.2021

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ŚMIERTELNE PORAŻENIE

Tragicznie zakończyły się prace przy obcinaniu gałęzi w Barwałdzie Dolnym. We wtorek, 6 kwietnia, 25-letni pracownik firmy z Jaworzna, prowadzącej wycinkę gałęzi drzew w pobliżu linii energetycznej średniego napięcia, został porażony prądem.


Na inwestycje turystyczne

MILIONY DLA GMIN GÓRSKICH

Do 9 gmin powiatu suskiego i 6 powiatu wadowickiego popłynęły spore miliony w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. W sumie do samorządów obu powiatów trafiło po ponad 24 mln zł.


Problem z piątką uczniów likwidowanej szkoły w Zawoi Gołyni

CO POCZĄĆ Z DRUGOKLASISTAMI?

Niemałe zamieszanie powstało w kwestii pięciu uczniów drugiej klasy likwidowanej Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawoi Gołyni. Czy trafią do szkoły w Zawoi Centrum? Bo najwyraźniej władze gminne wolałyby, aby uczęszczali do Skawicy. Ale wtedy uczniowie nie mieliby tam dowozu.


Sidzina: budowa na finiszu, ale łatwo nie było

PRZEPRAWA Z PAWILONEM

Był donos o samowolę budowlaną, brak zgody na przebieg linii energetycznej i wiele innych przeszkód, w tym podkreślany przez samego wójta brak akceptacji społecznej. Ale mimo olbrzymich problemów, właśnie finiszuje budowa pawilonu handlowego w Sidzinie.


Budzów: skargi i petycje

PARKING NIE DLA WSZYSTKICH

Części przedsiębiorców z Budzowa nie podoba się, że na parkingu poniżej kościoła mogą parkować wyłącznie samochody osobowe i autobusy. Sprawa trafiła do radnych, którzy mieli ją dokładnie przeanalizować.


Zawoja Mosorne: dyskusje wśród mieszkańców

„KSIĘŻÓWKA” NA SPRZEDAŻ

Władze gminy Zawoja zdecydowały o wystawieniu na sprzedaż tak zwanej „Księżówki” w Zawoi Mosornem. Głosy w tej sprawie wśród mieszkańców są podzielone.


Efektowne zwycięstwa MKS-u

RADOŚĆ POD PAŃSKĄ GÓRĄ

Siatkarki i siatkarze spod Pańskiej Góry efektownymi zwycięstwami zapewnili sobie udział w eliminacyjnych turniejach o awans do wyższej ligi.

 

 

 

E-wydanie