Wydanie nr 48 z dnia 2.12.2021

 

Kolejna ofiara byłego proboszcza z Międzybrodzia Bialskiego?

NIE ODPUŚCI I NIE WYBACZY

Tomasz Idzikowski twierdzi, że był w dzieciństwie molestowany seksualnie przez byłego proboszcza z Międzybrodzia Bialskiego, księdza Jana W. Idzikowski mieszka w Irlandii, teraz na krótko przyjechał do Polski. Chciał się na miejscu dowiedzieć, jak mają się sprawy z tym, który zmienił jego życie w koszmar.


200 zakażeń dziennie

PANDEMIA ZNOWU W NATARCIU

Czwarta fala pandemii daje się we znaki przede wszystkim w placówkach oświatowych i wychowawczych. Codziennie około 150 klas czy oddziałów funkcjonuje w zdalnym trybie nauczania. Pojawił się nowy wariant koronawirusa – Omikron. Cavatina Hall odwołała grudniowe koncerty.


PŁOMIENIE I WYBUCHY

Do pożaru doszło 29 listopada przy ulicy Jowisza w Bielsku-Białej. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, płomienie buchały już z dachu drewnianego budynku krytego blachą.


600 kilometrów dróg

DWIE FIRMY DO ODŚNIEŻANIA

Tej zimy bielskie ulice odśnieżać będą dwie firmy. To pierwszy taki przypadek w historii miasta. Czy jedna firma nie wystarczy?


Niełatwa sztuka sprzątania

ROBOTA DO CZYSTA

Mało kto lubi sprzątać i może dlatego zapotrzebowanie na tę usługę jest w Bielsku-Białej całkiem spore. Są tacy, którzy dzięki przysłowiowej miotle i szmatce, a także własnej zaradności, nie narzekają na swój los.


Co z bezpieczeństwem?

ZABLOKOWANY DOJAZD

Pazerność czy brak wyobraźni? To pytanie przychodzi na myśl, gdy spojrzy się na pewną sytuację będącą konsekwencją rozszerzenia strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej.


Coraz większy ratusz

ZIELONY DACH I INNE BAJERY

Rozpoczęły się prace remontowe pofabrycznego kompleksu przy ulicy Dmowskiego w Bielsku-Białej. To duża inwestycja realizowane przez bielski samorząd. Pod koniec przyszłego roku do odnowionego gmachu wprowadzą się miejscy urzędnicy, choć część pomieszczeń ma zostać przeznaczona także na inne cele.


Spór o ławki w Cygańskim Lesie

BEZ OPARCIA ANI RUSZ?

W Cygańskim Lesie ustawiono kilka ławeczek. Niespodziewanie wywołało to spore kontrowersje.


Czechowice-Dziedzice

JUŻ SIĘ ŚLIZGAJĄ!

Przed tygodniem pełną parą ruszyło lodowisko pod chmurką w Czechowicach-Dziedzicach.


PROBLEMY PRZY AUTOMACIE

Pod koniec ubiegłego roku Narodowy Bank Polski wypuścił do obiegu nowe monety: 10- 20- i 50-groszowe oraz jednozłotowe. Wyglądem niczym nie różnią się od tych bitych wcześniej. Jest jednak istotna różnica, która czasami może powodować komplikacje.

 


Duże i małe miejskie atrakcje

ZOBACZYĆ WYSYPISKO!

Dawniej uczniowie bielskich szkół wyjeżdżali na edukacyjne wycieczki do muzeów, teatrów czy zoo. Teraz będą zwiedzać wysypisko śmieci w Lipniku…


KLUCZ DO SCHRONISKA – U GOSPODARZA WE WSI

Duża tablica z zaskakującym napisem o kluczu, który znajduje się u gospodarza we wsi, wisiała przez długie lata na słupie telefonicznym w Rycerce Górnej w Beskidzie Żywieckim. Umieszczono ją przy drodze prowadzącej do schroniska na Wielkiej Raczy. Działo się to w ponurych czasach PRL, w których piesza turystyka górska na terenach przygranicznych była niebywale utrudniona, a niekiedy wręcz zakazana.