Wydanie nr 27 z dnia 8.07.2021

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pijany na torach * „Piraci” na jachcie

ZDERZENIA, POTRĄCENIA

Z każdym tygodniem więcej jest kolizji i wypadków z udziałem jednośladów. Natomiast amatorzy cudzej własności nie mają łatwego życia. Nowoczesne miniaturowe kamery precyzyjnie rejestrują czyny i sprawców.


Po włamaniach do domów

BUDZOWSKA SOLIDARNOŚĆ

Mieszkańcy Budzowa są niezwykle zgrani, operatywni i bardzo czujni. Po kilku włamaniach w miejscowości, starają się nawzajem dopilnować swoich dobytków i obserwują, gdy ktoś obcy kręci się po wiosce.


Wrócą pociągi osobowe

SZYBCIEJ DO KRAKOWA

Według projektu nowego rozkładu jazdy, na linię kolejową nr 94 powrócą pociągi pasażerskie.


Skargi mieszkańców makowskich osiedli

LIBACJE (NIE) DO UKRÓCENIA

Mieszkańcy osiedla Tysiąclecia w Makowie Podhalańskim uskarżają się, że przy blokach coraz częściej odbywają się libacje, a pijący alkohol zachowują się głośno i niewłaściwie. Czy zostanie to wreszcie ukrócone?


​Jordanów: po prawa jazdy aż do Suchej Beskidzkiej

CHCĄ DELEGATURY

Czy w Jordanowie powstanie zamiejscowy Wydział Komunikacji i Transportu suskiego Starostwa Powiatowego? To pomysł radnego Tadeusza Gacka.


Przytkowiczanie najlepsi w Małopolsce

ZŁOTA MŁODZIEŻ!

Druhowie OSP w Przytkowicach od lat zdobywają laury na zawodach pożarniczych. W tym roku nie lada umiejętnościami popisała się strażacka młodzież z Przytkowic.


Nie zabrakło gwiazd!

NA MAKOWSKIM BRUKU

Blisko 200 osób rywalizowało w tegorocznym XXIX Międzynarodowym Biegu Ulicznym po Ziemi Makowskiej, który odbył się w sobotę, 3 lipca.

 

 

E-wydanie