Wydanie nr 15 z dnia 15.04.2021

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Były burmistrz Wadowic: – Żyjemy w republice bananowej

URZĘDNICY UNIEWINNIENI

W piątek, 9 kwietnia, Sąd Rejonowy w Wadowicach umorzył postępowanie przeciwko byłemu burmistrzowi Wadowic Mateuszowi Klinowskiemu (który zgodził się na upublicznienie wizerunku oraz danych) oraz urzędniczce Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Sprawa dotyczyła rewitalizacji Parku Miejskiego w Wadowicach wykonanej w latach 2018-2019.


WYPRAWA PO ODMROŻENIA

Wyprawa czworga turystów w czwartek, 8 kwietnia na Babią Górę, omal nie skończyła się tragicznie. Po południu pogoda gwałtownie się załamała.


Więcej łóżek i dodatkowa karetka

ZMAGANIA W SZPITALACH

Decyzją wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, zwiększono liczbę łóżek covidowych w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Suchej Beskidzkiej oraz Szpitalu Powiatowym w Wadowicach. Mimo to sytuacja w obu placówkach jest bardzo trudna.


Dzieci z in vitro nazwał zwierzętami

„KSIĄDZ” OBURZA

Znowu zrobiło się głośno o kontrowersyjnym księdzu Piotrze Natanku z Grzechyni. Tym razem jego kazanie z Niedzieli Wielkanocnej wywołało falę oburzenia po tym, jak stwierdził, że dziecko poczęte dzięki metodzie in vitro nie jest istotą, lecz zwierzęciem!


Sucha Beskidzka: skarg coraz więcej

JAK WYGRAĆ Z FETOREM?

Po raz kolejny wraca sprawa uciążliwego smrodu wydobywającego się z oczyszczalni ścieków w Suchej Beskidzkiej. Burmistrz Stanisław Lichosyt zapowiada, że będzie poszukiwany sposób, aby fetor zdecydowanie ograniczyć.


Krzeszów: ponad sto worków w trzy godziny

WIELKIE SPRZĄTANIE

To była spontaniczna, ale bardzo udana akcja. W Krzeszowie około 40 osób zbierało śmieci w miejscowym tak zwanym lesie plebańskim. W ciągu trzech godzin uzbierano ponad 1,3 tony przeróżnych odpadów!


Smutek i radość

SIATKARKI GRAJĄ DALEJ!

Trzy porażki w Chełmie przekreśliły marzenia siatkarzy andrychowskiego MKS-u o grze w I lidze. Natomiast dwie wygrane w Lublinie zapewniły andrychowskim siatkarkom awans do turnieju finałowego o II ligę.

 

 

E-wydanie