Huczne wesela w Szczyrku
A TERAZ IDZIEMY NA JEDNEGO!
I BĘDZIE GŁOŚNO!
Szczyrk upodobali sobie nowożeńcy z całego kraju. Przyjeżdżają w Beskidy, aby zorganizować tu swoje wymarzone wesele. Rocznie organizowanych jest nawet 1000 takich imprez. Biesiadnicy mają niezapomnianą zabawę. Za to okoliczni mieszkańcy mają dość.
RZEMIEŚLNICY: WIDMO DRASTYCZNYCH
PODWYŻEK I ZWOLNIEŃ
Drastyczny wzrost kosztów może oznaczać konieczność zwalniania pracowników i zamykania działalności. Tego boją się rzemieślnicy z naszego regionu. Nie mogą uwierzyć, że choć to niewielkie firmy stanowią o sile gospodarki, przez polski rząd są zupełnie ignorowane.
INWESTYCJA NA SARNIM STOKU
KOMPLETNIE RÓŻNE OPINIE
– Swoją opinię podtrzymuję. Obszar inwestycji jest pozbawiony walorów przyrodniczych zasługujących na uwagę – mówi dr hab. Damian Chmura, który przygotował opinię przyrodniczą na zlecenie inwestora budowy 22 budynków na Sarnim Stoku.
CÓRKA ZABIŁA MATKĘ W HAŁCNOWIE
Rodzinny dramat rozegrał się 22 września przy ul. Janowickiej w bielskiej dzielnicy Hałcnów. Na ciało 70-letniej kobiety natrafiła mieszkająca po sąsiedzku jej synowa. Podejrzana o morderstwo córka ofiary przebywa w areszcie. Miała problemy psychiatryczne.
CORAZ MNIEJ NAS
Poznaliśmy wyniki Narodowego Spisu Powszechnego. Najważniejszy wniosek? Jest nas coraz mniej. Maleje liczba osób w wieku produkcyjnym.
KSIĄDZ CELEBRYTA? KOŚCIÓŁ MUSI BYĆ OTWARTY
– Nie mogę zrozumieć, że wszędzie trzeba się umawiać, dzwonić, zapowiadać. Kiedyś tego nie było. Wiele osób zatrzymywało się u nas w drodze na zakupy. Mama gotowała kawę, było ciasto – Kronika rozmawia z księdzem Janem Byrtem, proboszczem luterańskiej parafii w Szczyrku-Salmopolu.
OPOWIEDZ MI BABCIU O SYBIRZE
Przychodzą co roku, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Jest hymn państwowy, modlitwy (katolicka i ewangelicka), złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem „Miejsce Pamięci Zesłańcom Sybiru”, jest wreszcie Hymn Sybiraków, może najbardziej w tym wszystkim wzruszający.
MŁODZI MAJĄ GŁOS
– Młodzież uważa, że w mieście nie dzieje się zbyt wiele. Dlatego chcemy pytać, co byłoby interesujące, co moglibyśmy zrobić, żeby nasi rówieśnicy byli zadowoleni, i żeby Bielsko-Biała było dla nich atrakcyjne – Kronika rozmawia z Tymoteuszem Dadokiem, Julią Cholewą, Julią Wyczesany i Filipem Macudą z Młodzieżowej Rady Miasta.
TARGI BUDOWNICTWA:
BYŁO CO OGLĄDAĆ I KOGO SŁUCHAĆ
60. Międzynarodowe Targi Budownictwa Jesień 2022 przeszły do historii. Uczestniczyło w nich około 200 wystawców, którzy przedstawiali wyroby 480 producentów.
Po pandemicznej przerwie powraca Festiwal Kompozytorów Polskich
ĆWIERĆWIECZE MUZYCZNYCH DIAMENTÓW
Po dwuletniej przerwie powraca Festiwal Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego. Wraca z przytupem – 6 października rozpoczyna się trzydniowa, jubileuszowa 25. edycja tego wydarzenia, jedynego o tak wysokim poziomie na kulturalnej mapie Polski.
NIEZWYKŁA PREMIERA W BANIALUCE
Dlaczego Janusz Korczak wykreślił część osiemnastego rozdziału „Kajtusia Czarodzieja”? Bo było w nim to, co najstraszniejsze i dzieci się bały. Co jest najstraszniejsze? Właśnie od tego pytania zaczyna się historia „Zakazanych dzieci”, sztuki Artura Pałygi. W październiku w Banialuce.
PARADA KAPELUSZY I INNE ATRAKCJE
Tegoroczne Dni Seniora potrwają od 1 do 9 października. W programie wiele atrakcji – konkursy, koncerty, przedstawienia teatralne oraz Parada Kapeluszy. Zapraszają prezydent miasta Jarosław Klimaszewski i Rada Seniorów Miasta Bielska-Białej.