Wydanie nr 31 z dnia 4.08.2022

 

PIERWSZY ROZBIÓR BIELSKA-BIAŁEJ

Gmina Jasienica chce odzyskać część Międzyrzecza, które w wyniku reformy administracyjnej sprzed 50 lat stało się częścią Bielska-Białej. Na tych terenach ma postać spalarnia śmieci. Decyzję w tej sprawie może podjąć rząd.


WIDOK NA KATASTROFĘ

Tragiczny wypadek na budowie nowego osiedla w Bielsku-Białej: młody mężczyzna zginął przygnieciony przez masy ziemi. Okoliczni mieszkańcy od dawna informowali, że z powodu nowej budowy ziemia na ich działkach pęka, płoty się pochylają, a grunt osuwa w stronę nowych bloków. Deweloper odpowiada, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego.


ROWERY MIEJSKIE JADĄ NA PARKING

Bielsko-Biała było pierwszym miastem w województwie śląskim, w którym pojawiły się wypożyczalnie rowerów miejskich. Będzie pierwszym, które je zlikwiduje.


Niech nam zima lekką będzie (cd.)

WŁAŚCICIELE SKŁADÓW WĘGLA CZARNO TO WIDZĄ

Obdzwoniliśmy 20 składów opału bądź firmy, które zajmują się sprzedażą węgla w Bielsku-Białej oraz powiatach bielskim, żywieckim i wadowickim. Obraz, który już teraz rysuje się z uzyskanych informacji, świadczy tylko o jednym – sytuacja jest dramatyczna.


BLOKOWISKO NA SARNIM STOKU

Wielka inwestycja na 19 hektarach gruntu na Sarnim Stoku coraz bliżej realizacji. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Bielsku-Białej odrzuciło odwołanie od decyzji środowiskowej wydanej dla spółki, za którą stoi Sobiesław Zasada.


UCHODŹCY SĄ, PIENIĘDZY NIE MA

Pan Edward z Bielska-Białej czeka już drugi miesiąc na pieniądze, które powinien dostać za to, że przyjął pod swój dach ukraińską matkę z dwójką małych dzieci. Pieniędzy jednak nie ma, bo wojewoda przesyła je do gminnych ośrodków pomocy społecznej ze sporym opóźnieniem.


Reporterski rekonesans po Beskidach

W GÓRACH CENY W GÓRĘ

Czy górskie wędrówki cieszą się jeszcze zainteresowaniem? Jak sytuacja gospodarcza wpływa na ten rodzaj turystyki? Czy postępująca drożyzna i dokuczliwa inflacja wpływają na frekwencję w beskidzkich schroniskach? Sprawdziliśmy.


ROZTAŃCZONE PODBESKIDZIE

W naszym regionie na dobre rozkręcił się 59. Tydzień Kultury Beskidzkiej. W Makowie Podhalańskim zespół Spod Kilkuli z Lalik w pewnym momencie zszedł ze sceny i porwał do wspólnego tańca część widzów.


GRAMY DOBBRO Z NADZIEJĄ

Tegoroczna edycja koncertu „GraMY doBBro” przebiegała pod hasłem „Nadzieja” i była dedykowana mieszkającym w mieście Ukraińcom.