Wydanie nr 9 z dnia 5.03.2020

Koronawirus już w Polsce

MYJ RĘCE, NIE PANIKUJ!

Nabierająca coraz większego rozmachu kampania prezydencka zeszła ostatnio na dalszy plan. Serwisy informacyjne zostały bowiem zdominowane doniesieniami o kolejnych krajach, w których odkryto przypadki koronawirusa. Pierwszy przypadek mamy już także w Polsce. Pacjent, który przyjechał z Niemiec, trafił do szpitala w Zielonej Górze. Jak sytuacja ma się w naszym regionie?


Oświęcim: skandal w parafii św. Maksymiliana Męczennika

CHCIAŁ OBCOWAĆ Z MAŁOLATĄ?

Ksiądz Szymon Cz. nie jest już wikarym w parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu na osiedlu Chemików. Został z niej usunięty przez zwierzchnika po tym, jak do kurii bielsko-żywieckiej wpłynęło pismo oświęcimskiej prokuratury, iż duchowny jest podejrzany o proponowanie dalekiej od pełnoletności nastolatce kontaktu płciowego!


Kęty: burmistrz rządzi, a po godzinach… umoralnia

SUKA – TO BRZMI DUMNIE?

Burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar jest jednym z najbardziej aktywnych samorządowców w mediach społecznościowych. Ostatnio postanowił umoralniać młodych ludzi i uczyć ich szacunku do własnej osoby.

 


Prokuratura: kaucja to za mało

ARESZT DLA NOŻOWNIKA?

Wciąż ważą się losy 49-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który niedawno w centrum Jordanowa zranił nożem trzy młode osoby, w tym jedną bardzo poważnie. Prokuratura nie godzi się na wolnościowe środki zapobiegawcze.


Kalwaria: Rzeźniana pozostaje

KSIĄDZ NIEGODZIEN ULICY?

Na niedawnej sesji kalwaryjscy radni mieli pochylić się nad projektem uchwały o przemianowaniu kalwaryjskiej ulicy Rzeźnianej na ks. Stanisława Szlachty. Temat został jednak zdjęty z porządku obrad. Okazało się bowiem, że w życiorysie duchownego poza chwalebnymi czynami nie brakuje mniej szczytnych.

 

 


Izdebnik, Rzyki: choć dodzwonić się każdy chce…

NADAJNIKI BUDZĄ OPORY

W naszym regionie nie brakuje miejscowości, w których korzystanie z telefonów komórkowych jest utrudnione. Wraz z upowszechnieniem się w komórkach Internetu problem zaczął się… nasilać. Jednak budowa nowych stacji bazowych budzi sprzeciw mieszkańców.


Gdzie kończy się wolność wypowiedzi?

HERB – RZECZ ŚWIĘTA?

Walentynkowy manifest okraszony zmodyfikowanym herbem Jordanowa, wygłoszony przez 16-letniego jordanowianina na zamkniętej grupie działającej w ramach portalu Facebook, wywołał zdecydowaną reakcję władz miasta i kontrreakcję różnych środowisk.

 

 


Numerowa rewolucja

NA POLICJĘ PO NOWEMU

24 lutego w całym kraju rozpoczęła się rewolucja w numerach telefonów stacjonarnych wykorzystywanych przez policjantów. Zmiany tylko z pozoru są niewielkie, a przy tym mało… logiczne.


Wadowice: kupcy wkurzeni

ZIELONE ŚWIATŁO DLA NOWEJ DRUCIARNI

Wieloletnie spory o przyszłość gruntów położonych przy wadowickiej obwodnicy, a zajmowanych niegdyś przez gliwicką firmę Bumar, mają się ku końcowi. Ale nie wszyscy się z tego cieszą.

E-wydanie