Wydanie nr 8 z dnia 27.02.2020

Zranił nożem trzy osoby, jedną poważnie

SCENY GROZY W JORDANOWIE

Choć od mrożących krew w żyłach wydarzeń, jakie rozegrały się w sobotni wieczór , 22 lutego,w centrum Jordanowa, minęło już kilka dni, to jednak w mieście i nie tylko wciąż panuje ogromne poruszenie. Wszak niecodziennie bardzo znany i szanowany nie tylko w mieście, ale i powiecie przedsiębiorca chwyta za nóż i poważnie rani nim trzy osoby.


Kopytówka: rodzina walczy, by ojciec odzyskał sprawność

KOSZMARNY POWRÓT DO DOMU

To był dzień, jak każdy inny. Wojciech Wilczak z Kopytówki wracał z pracy, zmęczony, ale szczęśliwy, że za chwilę zobaczy żonę i synków. Przejeżdżał przez Bęczyn, gdy nagle na samochód runęło drzewo. Zamiast do rodziny, mężczyzna trafił do szpitala, gdzie rozpoczęła się walka o jego życie…

 

 

 

 


ZGINĘLI W GÓRACH, KTÓRE KOCHALI

Smutne wiadomości przekazali w weekend przedstawiciele słowackiej Horskiej Zachrannej Służby. Prowadzone przez nich poszukiwania dwóch polskich taterników nie miały szczęśliwego finału. Jeden z nich był mieszkańcem Suchej Beskidzkiej.


W wadowickim szpitalu

KONIEC BEZKRÓLEWIA

Od marca Szpitalem Powiatowym w Wadowicach będzie zarządzać Barbara Bulanowska.


NAUCZYCIELKA Z POWOŁANIA

Tłumy mieszkańców Jordanowa, wśród nich byli i obecni uczniowie i nauczyciele jordanowskiego Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja, z bólem serca pożegnali Magdalenę Rapacz, która odeszła do wieczności 14 lutego w wieku zaledwie 53 lat.

 

 

 

 


Sprawa dla Episkopatu Polski, a nie radnych

JEZUS KRÓLEM POLSKI?

Podczas lutowej sesji Rady Powiatu Wadowickiego samorządowcy zajęli się niecodziennymi petycjami.


Bezśnieżna zima: jedni narzekają, inni – wręcz przeciwnie

DRAMAT NA STOKACH?

Gdy za oknem – mimo kalendarzowej zimy – panuje jesienna słota albo świeci słońce, mało kto myśli o uprawianiu sportów zimowych. Jak w takiej sytuacji radzą sobie ośrodki narciarskie w naszym regionie?

 

 


Zawoja: busy wciąż kursują jak chcą

WALKA Z WIATRAKAMI?

Rozkłady jazdy mają nie tylko ułatwiać życie podróżnym, ale wręcz są podstawą funkcjonowania komunikacji zbiorowej. Tak przynajmniej podpowiada logika. W zawojskiej gminie przewoźnicy często w ogóle się do nich nie stosują. Radni dostrzegają problem, ale nie bardzo wiedzą, jak go rozwiązać.


TALENTY CZYSTEJ WODY

Już po raz czwarty Szkoła Muzyczna I stopnia w Suchej Beskidzkiej zorganizowała Ogólnopolski Konkurs „Młodzi Artyści na Zamku Suskim” dla skrzypków i wiolonczelistów.

 

 

 

 

E-wydanie