Wydanie nr 50 z dnia 13.12.2018

Gmina Kalwaria Zebrzydowska: dwie bańki na sport i rekreację

Przybędzie bazy

Ponad 2,1 mln zł trafi do kasy gminy Kalwaria Zebrzydowska, by wesprzeć inwestycje związane ze sportem i rekreacją. Te pieniądze to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na co zostaną przeznaczone?


Andrychów:

Strefa blisko mety

Duży ruch – ludzi, maszyn i ciężarowych aut widać między ulicami Strefową a Przemysłową w Andrychowie. Za kilka tygodni ma być gotowa do użytkowania strefa ekonomiczna o powierzchni ponad 13 hektarów.

 

 

 


Sucha Beskidzka: gdy przychodzi walczyć o życie…

Godne warunki na trudny czas

Pod koniec stycznia suski szpital otrzymał ogromne dofinansowanie na kosztującą niemal 13,5 mln zł modernizację kilku oddziałów. W środę, 5 grudnia, uroczyście otwarto pierwszy z nich – Dzienny Oddział Chemioterapii Onkologicznej (na foto jedna z jego sal).

 

 


Białka:

Przyjaciele makowskiej kultury

W piątkowy wieczór, 7 grudnia, burmistrz Makowa Podhalańskiego zaprosił do Białki liczne grono osób wspierających makowską kulturę. Dziękując dobroczyńcom, nagrodził ich okazałymi szklanymi statuetkami z namalowanymi kwitnącymi makami, bo przecież i makowska kultura kwitnie.


Gmina Lanckorona: bo wójt wypowiedział…

Tułaczka za zdrowiem?

Idzie fama, głównie w Internecie, że wójt Lanckorony sposobi się do likwidacji dwu przychodni – lanckorońskiej i filii w Izdebniku. To oznaczałoby, że pacjenci z tej gminy musieliby dojeżdżać do Kalwarii Zebrzydowskiej lub Sułkowic, ale nie „wadowickich”, a tych z… powiatu myślenickiego.

Foto: Czy ta lanckorońska przychodnia, jak i punkt w Izdebniku, zmienią użytkownika?

 


Jordanów: przecież już czasami tak zajedzie z oczyszczalni, że aż nos chce ukręcić…

Jeszcze bliżej bloków

Znów zrobiło się gorąco wokół rozbudowy jordanowskiej oczyszczalni ścieków Wrzosy. Jak się okazuje, inwestycja nie może zostać zrealizowana w zaplanowanym miejscu, które i tak – ze względu na bliskość osiedla – wzbudzało kontrowersje. Pewne elementy inwestycji trzeba przesunąć w stronę… bloków mieszkalnych.


Wieprz:

Wygodniej do przedszkola

Mała rzecz, a – bardzo – cieszy. Tę niewielką inwestycję mieszkańcy gminy Wieprz przyjęli z ogromnym zadowoleniem. Na odcinku drogi wiodącej bezpośrednio do przedszkola położony został asfalt (foto). Zaplanowane jest jeszcze wykonanie poboczy, co prawdopodobnie nastąpi wiosną.

E-wydanie