Wydanie nr 5 z dnia 6.02.2020

Andrychów: zaważył jeden głos

PRZEGRANA BATALIA

Emocje brały górę, padały wzajemne oskarżenia, polały się nawet łzy. Ale choć rodzice uczniów i niektórzy radni żarliwie bronili autonomii Szkoły Podstawowej nr 3 w Andrychowie, placówka zostanie zlikwidowana, jeśli podjętą w tej sprawie uchwałę zaaprobuje Kuratorium Oświaty w Krakowie. Zadecydował o tym jeden głos…

 

 

 


Inflacja wymusiła…

PODATKI (NIE WSZĘDZIE) W GÓRĘ

Z roku na rok gminne inwestycje pochłaniają coraz więcej środków, które samorządy pozyskują między innymi z podatków od nieruchomości. Istniała zatem mocna pokusa, by je podwyższyć. Czy tak się stało? Jak co roku – sprawdziliśmy.


Po zażaleniu adwokata prokuratura wraca do sprawy

CO Z KASĄ NA SŁYNNE SEICENTO?

Niczym bumerang wraca sprawa pieniędzy, jakie drogą internetową zbierał pochodzący z Suchej Beskidzkiej Rafał Biegun, a które miały być wydane na kupienie oświęcimianinowi Sebastianowi Kościelnikowi „nowego” fiata seicento. Wielka kasa, jaką udało się zgromadzić, została bowiem przywłaszczona.


Wadowice: dla lepszych statystyk zrobiły za wiele

SKARBOWE PRZEGIĘCIE

Głośna na całą Polskę sprawa urzędniczek skarbowych, które wszczęły postępowanie wobec chcącego im pomóc mechanika, który po godzinach pracy wymienił umyślnie uszkodzoną przez nie żarówkę samochodową, jest niczym przy tym, o co zostały oskarżone dwie pracownice wadowickiego Urzędu Skarbowego.


Wadowice: włodarz za kratami

WIĘZIENNY MARSZ WESELNY

W wadowickim więzieniu jeden ze skazanych wziął ślub… W związku z tym za kraty musiał się udać – sprawujący również funkcję kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – burmistrz Bartosz Kaliński.


Na scenie jak ryba w wodzie

MŁODA LWICA ESTRADY

Jedną z gwiazd sylwestrowego koncertu w Zakopanem była Viki Gabor. Niewiele zabrakło, by na scenie pod Tatrami zamiast niej pojawiła się mieszkająca w Stanisławiu Dolnym Gabriela Katzer, która z krakowianką stoczyła wcześniej bój w dziecięcej edycji telewizyjnego konkursu „Szansa na sukces”.

 

 

 

 

 


Kluczenie po zakopiance

OTWIERANA NA RATY

Tuż przed wyborami parlamentarnymi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do użytku odcinek nowej drogi krajowej zwanej zakopianką od Naprawy do Chabówki. Tuż przed świętami udostępniła kierowcom jedną nitkę fragmentu trasy pomiędzy Naprawą a Lubniem, co sprawia, że teraz jazda po zakopiance przypomina nieco kluczenie i nadal trzeba liczyć się z korkami.


Fantazji im nie brakuje, więc chwycili za pióra

JUŻ WIEMY, CO BY BYŁO

Motywem przewodnim tegorocznego konkursu literackiego „Podbabiogórskie Opowieści” było hasło „Co by było, gdyby”. Pisarze i poeci w różnym wieku mieli zatem duże pole do popisu.


Radni proszą, zadecyduje Watykan

JAN PAWEŁ II PATRONEM KALWARII?

Dotychczas Jan Paweł II był honorowym obywatelem Kalwarii Zebrzydowskiej. Teraz, z inicjatywy burmistrza miasta Augustyna Ormantego, radni rozpoczęli starania, by wyniesiony na ołtarze papież został patronem grodu nad Cedronem.

E-wydanie