Wydanie nr 49 z dnia 5.12.2019

* Sucha Beskidzka: odpadów przybywa, segregacja szwankuje
* Andrychów: ulgi dla nielicznych

CENY ŚMIECI WYSTRZELIŁY

Problem drożejących śmieci to bolączka włodarzy, ale i mieszkańców większości polskich gmin. W Suchej Beskidzkiej dotychczas udawało się utrzymywać stosunkowo niskie opłaty za odbiór odpadów, ale teraz poszybują one w górę. Podobnie w Andrychowie.

 

 


Choć drogę znał na pamięć

SENATOR DACHOWAŁ

Sporo szczęścia w nieszczęściu miał w piątek, 28 listopada, zawojski senator Andrzej Pająk. O poranku jadąc skodą przez Przysłop w kierunku Stryszawy stracił panowanie nad autem.


Wisiorek i bombka z… obozem zagłady

SZOKUJĄCE OZDOBY

W Amazon, największym internetowym sklepie świata, do sprzedaży wystawiono ozdoby świąteczne i walentynkowe, a nawet plażowe ręczniki, z… symbolami niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Dzięki interwencji oświęcimskiego muzeum, szokująca oferta już została usunięta.

 

 

 

 


Jordanów: wie, że musi, ale się ociąga

BURMISTRZ NAGINA PRAWO

Włodarz Jordanowa Andrzej Malczewski postąpił niezgodnie z przepisami Ustawy o pracownikach samorządowych i – choć jest tego w pełni świadomy – nie kwapi się, by wrócić na drogę praworządności. Zwleka z zatrudnieniem w ratuszu sekretarza miasta. Ba, nie ogłosił nawet konkursu na to stanowisko, choć minął już ostateczny termin, w jakim miał to uczynić.

 


Tomice: motocyklowi piraci koło szkoły

TO SIĘ MOŻE SKOŃCZYĆ TRAGEDIĄ!

Pędzą w zawrotnym tempie, wyprzedzając wszystkie samochody i przyprawiając pieszych o palpitacje. Nie baczą na ograniczenia prędkości ani bezpieczeństwo. Na ulicy Floriańskiej w Tomicach istne rajdy urządzają sobie często motocykliści.

 

 

 


Nieraz niósł pomoc innym

ZGINĄŁ W UKOCHANYCH GÓRACH

Wielką stratę poniosła nie tylko suska policja, ale także świat gór. W czwartek, 28 listopada, na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzono 27-letniego zawojanina Pawła Burdyla, który w poniedziałkową noc, 25 listopada, zginął tragicznie w Tatrach.

 

 

 

 


Barwałd: w rocznicę wielkiej katastrofy kolejowej

KWIATY POD OBELISKIEM

Mieszkańcy gmin kalwaryjskiej i wadowickiej, samorządowcy, politycy i duchowni uczcili pamięć ofiar największej w historii Polski katastrofy kolejowej, do której doszło przed 75 laty, 24 listopada 1944 roku w Barwałdzie Średnim.

 


Lanckorona: pogadanki i czipowanie

Z MYŚLĄ O CZWORONOGACH

Nietuzinkową akcję przeprowadzają lanckorońscy społecznicy przy wsparciu władz gminy i dzięki pozyskaniu dotacji. Nie tylko uczą dzieci troski o posiadane lub napotkane psy, ale także zorganizowali bezpłatne czipowanie czworonogów.


W andrychowskiej gminie

SZYBCIEJ DO PACJENTA

Ponad pół miliona złotych kosztował nowoczesny ambulans przekazany do użytkowania Zespołowi Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.

 

 

 

 

E-wydanie