Wydanie nr 48 z dnia 29.11.2018

Do przedszkola tylko po szczepieniu?

Aprobata i obawy

Pomysł narodził się we Wrocławiu, ale znalazł poparcie lekarzy, pielęgniarek i położnych w całej Polsce. W akcję „Szczepimy, bo myślimy” włączyła się między innymi Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie. Chodzi o taką zmianę przepisów prawa, aby do publicznych przedszkoli przyjmowano wyłącznie dzieci po obowiązkowych szczepieniach. Inicjatywa spotkała się z aprobatą dyrektorów przedszkoli w naszym regionie, choć wzbudza też pewne obawy.


Sporo zaskoczonych

Eksstarosta wicewojewodą!

Były starosta oświęcimski Zbigniew Starzec po przegranym boju o fotel prezydenta Oświęcimia został radnym miejskim. W poniedziałek, 26 listopada, wczesnym popołudniem wybuchła bomba: oficjalnie ogłoszono, że premier Mateusz Morawiecki mianował go wicewojewodą małopolskim. – Trochę się tego spodziewałem, a trochę nie. Zostałem poinformowany, że moja kandydatura jest brana pod uwagę, ale z nikim o tym nie rozmawiałem – powiedział „MKB” nowy wicewojewoda.

 


Na Mioduszynie – co za widok…

Rośnie platforma

Mioduszyna, wciśnięta pomiędzy Magurkę i Jasień u ujścia Stryszawki do Skawy, to jedno z najdogodniejszych miejsc do podziwiania panoramy Suchej Beskidzkiej. Niedługo warunki do sycenia oczu pięknem suskiego grodu i jego okolic będą jeszcze lepsze. Powstaje tu platforma widokowa ze schronem turystycznym (foto).

 

 


Informacje na wagę zdrowia

Smog pod nadzorem

Dziesięć czujników monitorujących jakość powietrza zamontowano w szkołach i instytucjach powiatu wadowickiego. Urządzenia trafiły do Wadowic, Andrychowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Radoczy.


Stryszowski teatr nie obniża lotów

Burzliwe dzieje Polski

Kto już wcześniej zetknął się z Teatrem Młodych im. Rudolfa Warzechy, miał bardzo wysokie oczekiwania wobec jego najnowszego spektaklu. I z pewnością się nie rozczarował. „Czy ją kochasz?” to dzieło niezwykłe.

 

 

 


Powiat suski:

Kosmetyczne zmiany

Członkowie Rady Powiatu mają już za sobą inauguracyjną sesję. Wybrali przewodniczącego swojego gremium, jego zastępców, a także starostę, wicestarostę oraz członków zarządu powiatu. Zmiany personalne w porównaniu z dotychczasową obsadą kluczowych stanowisk są kosmetyczne i zostały mocno skrytykowane przez opozycję.


Sucha Beskidzka: za celne oko i wodne popisy

Burmistrz nagrodził

Suski burmistrz kolejny raz w tym roku nagrodził sportowców, którzy w ostatnich miesiącach osiągali znakomite wyniki. Docenił także ich szkoleniowców. Wraz z przewodniczącym Rady Miasta gościł na suskim zamku pływaków i łuczników (foto).

E-wydanie