Wydanie nr 46 z dnia 15.11.2018

Uzdrowieni podpisem ministra

Powrót policjantów

Choroby, które ostatnio masowo dopadały policjantów w całej Polsce ustąpiły jak ręką odjął. Jeszcze 8 listopada na zwolnieniach lekarskich przebywało ponad 50 procent funkcjonariuszy małopolskich komend i komisariatów. Od następnego dnia zaczęli, podobnie jak ich mundurowi koledzy z innych regionów kraju, gremialnie wracać do służby. Z jakiej przyczyny tak szybko ozdrowieli?


Sadzili, śpiewali, odsłaniali, maszerowali, inscenizowali

Eksplozja niepodległości!

Jak Małopolska długa i szeroka uroczyście obchodzono 100. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Świętowano nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach oraz wioskach. I to na różne, czasem bardzo oryginalne, sposoby. W Wadowicach pomyślano o kapsule czasu. Zamknięto w niej wiele przedmiotów związanych ze współczesnością – między innymi recepturę słynnej kremówki i poprzedni (z 8 listopada) numer „Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej”! Hermetycznie zamknięty pojemnik będzie można otworzyć dopiero za… 100 lat.

 

 


Powiat wadowicki: jak spod igły

Wysyp boisk

O dwa wielofunkcyjne obiekty sportowe wzbogacił się w tym roku powiat wadowicki. Trzeci kompleks (foto) będzie niebawem gotowy.

 

 

 

 


Kierowcy psioczą, ale…

Słupki nie od parady

Niedawno wzdłuż drogi krajowej nr 28 drogowcy ustawili niezliczoną ilość żółtych słupków. Wielu kierowców zachodzi w głowę w jakim celu wydano na to, zapewne niemałe, pieniądze?

 

 

 

 


Brawurowa ucieczka

Drogowy bandyta

Jak szaleniec zachowywał się 40-letni kierowca audi – mieszkaniec powiatu wadowickiego – który po rozpoczęciu za nim pościgu w Bielsku-Białej został zatrzymany dopiero w Przybędzy. Tam wdał się jeszcze w szarpaninę, przez co ucierpiał jeden z policjantów.


Brzeźnica: wędrująca wystawa

Malarstwo i saksofon

Podhale to temat niezwykle wdzięczny dla artystów. Zorganizowany w Murzasichlu plener oświęcimskiego Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury Grupa na Zamku zaowocował bogactwem obrazów, które – w formie wystawy – wędrują po kolejnych miejscowościach. Przez ostatnie dwa miesiące prezentowane były w brzeźnickim Spichlerzu Książki. Na finisaż tej ekspozycji zjechała większość autorów wystawianych prac, ale nie tylko oni przykuli uwagę publiczności. Zakończenie wystawy okrasił recital młodziutkiego saksofonisty z Marcyporęby – Wojciecha Ochmana (foto). Był to jego pierwszy solowy koncert, a na słuchających wywarł tak silne wrażenie, że kiedy skończył grać, po jego autograf ustawiła się długa kolejka! Z Brzeźnicy wystawa powędrowała do kopalni Piast w Bieruniu, by w styczniu pojawić się w Oświęcimskim Centrum Kultury.

 

 


Juszczyn smutkiem okryty

Naroże straciło ojca…

W sobotę, 10 listopada, mieszkańcy Juszczyna z ogromnym żalem odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku zmarłego w wieku 90 lat Edwarda Gigonia (foto), współzałożyciela miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, ale przede wszystkim twórcę i wieloletniego prezesa Naroża Juszczyn, którym kierował przez 58 lat! Był też honorowym członkiem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

E-wydanie