Wydanie nr 46 z dnia 14.11.2019

Szkoła widzi winę, prokuratura nie…

 

TEJ ŚMIERCI MOŻNA BYŁO UNIKNĄĆ?

 

Sebastian z Toporzyska wołał o pomoc. Nie należał do osób, które problemy duszą w sobie. O tym, co go trapiło, wielokrotnie mówił opiekunom w placówce, w której się uczył. Skarżył się, że jest prześladowany, lecz jego słowa wpadały w próżnię. Pozbawiony wsparcia, nie wiedząc, jak wybrnąć z sytuacji, zdecydował się na ostateczny krok…

 

 

 


Rozkopują zamek Barwałd

 

SKARBY W RUINACH?

 

Nie tylko słynny karkonoski „Złoty pociąg” rozpala wyobraźnię poszukiwaczy skarbów. Amatorzy historycznych artefaktów przekopują ruiny zamku Barwałd, a robią to nielegalnie.

 

 

 


PRZEGRALI Z BABIĄ

 

Pomimo trudnych warunków pogodowych nie zabrakło śmiałków, którzy w niedzielę, 10 listopada, wybrali się na Babią Górę. Nie wszyscy poradzili sobie z wyzwaniem i do akcji musieli wkroczyć ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

 

 


Andrychów: plan tylko z pozoru prosty

 

PAŁAC CZEKA NA RATUNEK

 

Urokliwy park ze stawem, placem zabaw i fontanną to jedna z wizytówek Andrychowa. Byłaby jeszcze większą, gdyby jego najważniejszy element, czyli Pałac Bobrowskich, świecił swoim dawnym blaskiem. Władze miasta marzą o tym, ale gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze…

 

 


Ochrona Środowiska nalicza kary, a…

 

GMINY ODMAWIAJĄ I OSKARŻAJĄ

 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie skontrolował, jak małopolskie gminy realizowały w latach 2013-2015 Program Ochrony Powietrza. Uznał, że niewiele zrobiły i zaczął już naliczać samorządom surowe kary. Te jednak płacić ich nie zamierzają, a przy tym oskarżają kontrolujących o brak wsparcia dla gmin.

 


Wadowice: gruzińska przygoda seniorek

 

POMOST ZE SZTANDARÓW

 

Grupa parających się sztuką seniorek z powiatu wadowickiego wyjechała do Gruzji, by oddać hołd sławnym kobietom z tamtego kraju. Zainspirowane osiągnięciami patronek, stworzyły cykl poświęconych im sztandarów. Projekt „Gruzińska Her-storia – siła kobiecości w twórczości” zaowocował już wystawą w Tbilisi, ale prace zostaną też pokazane w Polsce.

 

 


Burmistrz Kęt nie owija w bawełnę

 

OSTRO O RZĄDZĄCYCH

 

Włodarze wielu gmin starają się dyplomatycznie wypowiadać o decyzjach podejmowanych przez władze centralne, i to nawet jeśli się z nimi nie zgadzają. Tymczasem kęcki burmistrz Krzysztof Klęczar kolejny raz pokazuje, że z jego strony owijania w bawełnę nie będzie. Ostro komentuje podejmowane przez rząd kroki, które mogą wywrócić do góry nogami finanse gmin.


Szyndzielnia trudniejsza niż Babia Góra

 

BOSO DLA FRANIA

 

Andrychowianin Wojciech „Wojcieszko” Sordyl kolejny raz postanowił w niekonwencjonalny sposób wesprzeć zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego dziecka. Tym razem boso wszedł na Szyndzielnię, ale łatwo nie było.

 

 

 


E-wydanie