Wydanie nr 45 z dnia 10.11.2021

 

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


KONKUBENT AWANTURNIK I… WYWROTKA FEKALIÓW

Mieszkaniec powiatu suskiego przekonał się na własnej skórze, że awantury nie popłacają. Natomiast w Andrychowie przewrócił się beczkowóz z fekaliami.


Napoje o różnej mocy…

WIELKA TRANSAKCJA

Przed trzydziestu laty firma Maspex mieściła się w garażu. Obecnie jest europejskim potentatem wśród producentów napojów, makaronów, dżemów i wielu innych przetworów spożywczych. I nadal dynamicznie się rozwija.


WARSZTATY W LESIE

Kilkadziesiąt osób poznawało na Jaroszowickiej Górze tajemnice lasu. Zuza i Kuba Wykowie – absolwenci Wydziału Leśnictwa UR w Krakowie – podczas wędrówki uczyli rozpoznawać rodzime gatunki drzew i głosy ptaków, opowiadali o roli martwego drewna, wspólnie z wycieczkowiczami szukali tropów i śladów dzikich zwierząt.


Sucha Beskidzka: jest kupiec na byłe przedszkole

TARNOWSCY SPRZEDAJĄ

Spadkobiercy rodziny Tarnowskich znaleźli nabywcę na budynek byłego przedszkola (dawna siedziba zarządcy hut suskich) wraz z ogrodem przy ulicy Mickiewicza 20 w centrum Suchej Beskidzkiej. Zanim jednak transakcja zostanie ostatecznie „zaklepana”, zwrócono się w tej sprawie do władz miasta, które posiadają prawo pierwokupu.


Gmina Zembrzyce: szukanie rozwiązań

PROBLEMY Z DOJAZDEM

Mieszkańcy Marcówki czy Tarnawy Górnej i Dolnej coraz bardziej narzekają na fatalną komunikację publiczną. Czy i jak chcą rozwiązać ten problem władze gminy Zembrzyce?


BIEŃKÓWKA Z NOWYM WOZEM STRAŻACKIM

Starania o to trwały od kilku lat. I udało się! Do jednostki OSP Bieńkówka trafił wreszcie nowy samochód strażacki.


Zwycięstwa Beskidu i Orła * Ładny mecz w Białce i kartka dla trenera

CZWARTOLIGOWCY NA PÓŁMETKU

Kibice podbeskidzkich czwartoligowców bez stresu spędzą zimową przerwę w rozgrywkach. Jesienną rundę zakończyli również piłkarze B klasy. Za kilka dni buty na kołki zawieszą także futboliści A klasy i okręgówki.


ROWERAMI PRZEZ POLSKĘ

Nad Bałtyk wyruszyła grupka rowerzystów. Nie jest to jednak beztroska wycieczka, lecz sposób upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

 

E-wydanie