Wydanie nr 45 z dnia 07.11.2019

Przed nimi nikt tego nie dokonał

 

ZATAŃCZĄ W STAMBULE

 

Pod koniec listopada w tureckim Stambule mieszkający w Barwałdzie Górnym Mateusz Stawowy wraz z partnerką Sarą Silva powalczą w mistrzostwach świata w tańcach latynoamerykańskich w kategorii 14- i 15-latków. Są pierwszą polską parą, która wystąpi na tej rangi imprezie, mając od rywali o dwa lata mniej!

 

 

 


Ks. Jacek Pietruszka nie żyje

PAPIESKIE MUZEUM W ŻAŁOBIE

 

Tuż po północy 2 listopada zmarł ks. Jacek Pietruszka, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

 

 

 

 

 

 

 


Brzezinka: gmina straciła cierpliwość

 

DROGA WE MGLE

 

Nie wiadomo, kiedy powstanie tzw. droga odbarczająca w pobliżu Bramy Śmierci byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Brzezince. Jej rolą miało być upłynnienie ruchu, a zarazem poprawienie bezpieczeństwa zwiedzających były obóz. Firma, która ją wykonywała, została „wygoniona” z placu budowy.


Sucha Beskidzka: kolejarze chcą ciąć, choć bezpieczeństwa na drodze to nie poprawi

 

LIPY NA CELOWNIKU

 

PKP Polskie Linie Kolejowe chcą wyciąć sześć dorodnych lip rosnących przy wjeździe do Suchej Beskidzkiej od strony Zembrzyc, co ich zdaniem ma podnieść poziom bezpieczeństwa kierowców. Urzędnicy suskiego starostwa mają jednak ogromne wątpliwości i nie kwapią się do wydania decyzji, która przyniesie nieodwracalne skutki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Skawica: paralotniarz w opałach

 

TWARDE LĄDOWANIE

 

Spore kłopoty miało ostatnio w naszym regionie kilku pilotujących różnego rodzaju pojazdy latające. Do kolejnego groźnego wypadku doszło we wtorek, 29 października, po południu w Skawicy.


Świnna Poręba: z wylęgarni do basenów

 

NOWE LOKUM DLA RYB

 

U stóp zapory w Świnnej Porębie kilkadziesiąt jesiotrów opuściło wylęgarnię pod dachem. Przeniesiono je do olbrzymich basenów „pod chmurką”.

E-wydanie