Wydanie nr 42 z dnia 17.10.2019

Wadowice: dwa projekty do kosza, porozumienie podpisane, ale korki nie znikną

MILIONY NA OBWODNICĘ

Dokument podpisany w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie przez burmistrza Wadowic i ministra infrastruktury gwarantuje dokończenie budowy obwodnicy Wadowic. Na rozładowanie (częściowe) korków kierowcy muszą jednak bardzo długo poczekać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podolany: pogorzelcy potrzebują wsparcia

DRUGIEGO POŻARU SERCE NIE WYTRZYMAŁO…

Przez wiele lat remontowali i modernizowali kupiony w Podolanach dom, inwestując w niego każdą z trudem zaoszczędzoną złotówkę. Gdy wreszcie udało im się doprowadzić go do upragnionego stanu, nie dane im było długo cieszyć się komfortem…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sucha Beskidzka: starostwo straci siedzibę?

PARAFIA SIĘGA PO GRUNTY

Od niemal trzech lat suska parafia toczy z suskim starostwem spór o nieruchomości, które przed laty zostały jej odebrane w drodze wywłaszczenia. Sytuacji smaczku dodaje fakt, że za sprawą wojewody starosta stał się… sędzią w swojej sprawie.


Brzeszcze:

STOLARNIA W OGNIU

Trwa szacowanie strat po wielkim pożarze, jaki wybuchł w środę, 10 października około południa w zakładzie stolarskim w Brzeszczach na ul. Przemysłowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zawoja: książnica i ośrodek kultury w Domu Parafialnym

MURY JUŻ ROSNĄ

Już za kilkanaście miesięcy Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi, mieszcząca się obecnie w Domu Parafialnym, będzie miała nową siedzibę. Inwestycja ruszyła.

 

 

 

 

 

 

 


Makowianie podzielili budżet obywatelski

ŻALUZJE I PLAC ZABAW

9 października oficjalnie ogłoszono wyniki głosowania na budżet obywatelski Makowa Podhalańskiego. Do wyboru było pięć propozycji.


Kamena dla Edwarda Sochackiego

SAM JĄ WYMYŚLIŁ

Gdy dekadę temu Edward Sochacki zainicjował przyznawanie przez Suchą Beskidzką Kamen, będących nagrodą za upowszechnianie kultury, nawet nie podejrzewał, że kiedyś sam będzie miał zaszczyt ją odebrać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ekstremalny bieg na Kocierzu

TYLKO DLA TWARDZIELI

Runmageddon to impreza tylko dla prawdziwych twardzieli. Ekstremalna trasa z przeszkodami niejednemu biegaczowi dała się we znaki.

E-wydanie