Wydanie nr 41 z dnia 14.10.2021

„MAŁOPOLSKA KRONIKA BESKIDZKA” –  WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Drzewo na aucie, pożar w Wadowicach, wypadek w Choczni

NIEREFORMOWALNI NIETRZEŹWI

Po raz kolejny okazało się, że cotygodniowe raporty policji o zatrzymanych prawach jazdy drogowych piratów i kierowców jadących na „podwójnym gazie” nie odnoszą skutku. Końcem minionego tygodnia w powiecie wadowickim policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego aż trzech nietrzeźwych kierowców!


Sportowcy i artyści

WYNIK NIE BYŁ WAŻNY

Mimo, że na mecie nikt nie mierzył czasu, a zwycięzca otrzymał takie same samo trofeum jak ostatni zawodnik, rywalizacja na pięciokilometrowej trasie była zacięta niczym podczas igrzysk olimpijskich. Celem sportowej walki było finansowe wsparcie leczenia Kacpra i Karola, nastolatków z mucharskiej gminy zmagających się z poważnymi zdrowotnymi problemami.


Na ligowych boiskach

ORZEŁ Z PUCHAREM

W środku minionego tygodnia wyłoniono zwycięzców Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu wadowickiego podokręgu. W rozegranym w Wadowicach finale piłkarze wadowickiej Skawy rywalizujący na co dzień na poziomie piątej ligi, nie sprostali czwartoligowym wyjadaczom z Ryczowa. Futboliści Orła aż siedmiokrotnie umieścili piłkę w siatce gospodarzy.


Syzyf by się zniechęcił…

TONY ŚMIECI NAD WODĄ

Wody Polskie podsumowały kolejną, ostatnią tego roku, akcję sprzątania terenów wokół zbiorników wodnych. Porządkując brzegi zbiorników Chańczy, Dobczyckiego i Jeziora Mucharskiego zebrano ponad 500 worków odpadów. Najwięcej śmieci uzbierano nad Jeziorem Mucharskim, gdzie w akcji obok pracowników Wód Polskich uczestniczyli druhowie OSP w Mucharzu, żeglarze z Mucharskiego Klubu Żeglarskiego „Jaszczur”, pracownicy Zakładu Karnego w Wadowicach i mucharscy samorządowcy. Nie zabrakło również mieszkańców znad jeziora.


Odkrywcy z Sułkowic

KOSMOS W SZKOLE

Potężna kopuła na dachu szkoły w Sułkowicach Bolęcinie nie dziwi już mieszkańców. Natomiast zaskoczenia nie ukrywają turyści, gdy dowiadują się, że pod rozsuwanym dachem mieści się nowoczesne obserwatorium astronomiczne. Z powodu pandemii, później niż planowano oddano oficjalnie do użytku Szkolne Obserwatorium Astronomiczne w Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach Bolęcinie.


Głosowanie w Budzowie

WYBRALI PARTYKOWO

Bardzo niewielkim zainteresowanie cieszyły się konsultacje społeczne wśród mieszkańców Budzowa dotyczące ustalenia urzędowej nazwy dla jednego z osiedli. Chodziło o to jak oficjalnie nazywać osiedle położone pomiędzy Partykówką Dolną i Partykówką Górną. Osoby mieszkające na tym osiedlu nazywają go Partykowo, ale spora część budzowian określa to miejsce jako Partykówka.


 

E-wydanie